Firefox'tan Kurtulalım

https://lbry.tv/@yusufipek:4/artık-firefox'u-önermiyorum:b

Videoyu konuyu destek amaçlı ve konunun daha iyi anlaşılması için ekliyorum.

Firefox reklam verilerini reklam şirketlerine pazarlayarak kullanıcı mahremiyetine saygı göstermemeye başladı.

Bu sebeple ben Pardus depolarında son sürümü de bulunan LibreWolf kullanmaya başladım. LibreWolf, Firefox tabanlı bir tarayıcı olmasına rağmen Firefox’un aldığı bu kararları uygulamayan bir fork.

Yeni sürüm Pardus’ta LibreWolf’un Firefox yerine varsayılan tarayıcı olarak gelmesini umuyorum.

LibreWolf kurmak için:

2 Beğeni

Firefox ne yaptığını bilemem kanıtla deseler kanıtlayamam verileri topladığına dair .Fakat Pardusa geçtiğimde firefox kaldırıp Brave tarayıcısı kurdum . Windows yüklüykende kullanıyordum brave .

1 Beğeni

Selamün aleyküm. Kardeş senden Allah cc razı olsun.Ne iyi ettinde bizi Firefox un bilgilerimizi sağsola ulaştırması…hatırlattın.Siz forumda yazdınız ben hemen kurdum.çok iyi ve çok hafif olduğunu anladım. Firefox un bütün eklentilerini kurabiliyoruz.Şahsen çok beğendim sağolun.

1 Beğeni

unuttum !!! TÜRKÇE DİL DESTEĞİDE VAR.

1 Beğeni

Tarayıcılar dan pek anlamam. Bana hepsi aynı gibi geliyor. Ama anladığım kadarıyla daha Bilgi güvenliğine önem veren tarayıcı istiyorsunuz. Ben varsayılan tarayıcıyı kullanıyorum.

1 Beğeni

Seyrettim önceden biliyorum.

1 Beğeni

Pardus temiz kurulum yaptım . Foruma girmek için uğraşmak istemediğim için FireFox dan girdim girmişken bir kontrol etmek geldi aklıma fakat bahsedildiği gibi bu ayar otomatik olarak işaretli gelmedi bende bilginiz olsun .

1 Beğeni

Farkettimki Pardus kendi üzerinde gelen Firefox tarayıcısında böyle bir durum yok fakat sonradan kurduğunda

bu ayarlar işaretli şekilde geldi bilginiz olsun .

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.