Flash Player Güncelleme

Cüneyt bey, chrome yükleme sorununu hallettim. Şöyle ki, dosyayı indirdiğim dizinde konsola “sudo thunar” komutunu yazdıktan sonra gdebi programıyla kurdum problem kalktı. Teşekkür ederim.

2 Beğeni

Teşekkür ederim flash player güncellemesini de hallettim.

1 Beğeni

Chrome ve Adobe Player’ı silip yeniden kurmama rağmen birkaç sitede çalışmıyor. Yukarıdaki söylediklerinizi de yaptım ama bir türlü flash çalışmıyor.

Lütfen acil olarak yardımcı olabilir misiniz?

1 Beğeni

Güncel halini yaptım. Mozilla’da shockwave flash göründü. Teşekkürler.

1 Beğeni

root@EcT:/home/ect/Downloads/flash_player_npapi_linux.x86_64# sudo cp -r usr/* /usr
cp: ‘usr/*’ durumlanamadı: Böyle bir dosya ya da dizin yok

hocam hata veriyor

1 Beğeni

komuttaki usr/* kısmını /usr/* olarak düzenleyiniz.

1 Beğeni

merhaba opera için flash player güncellemek istiyorum yardımcı olurmusunuz

1 Beğeni

Adobe Flash Player End of Life linkinden Şimdi Kontrol Et butonuna basarak kontrol edebilirmisiniz?

1 Beğeni

Merhaba arkadaşlar.
Kaan beyin verdiği adrese gidiyorum. Aşağıdaki gibi seçim yapıyorum.

Ama “Adres anlaşılamadı” diyor. Ben bunu uzun zaman evvel denemiştim yine olmuyordu. Adamlar dalga mı geçiyor, yoksa bizde bir eksik yazılım filan mı var?

1 Beğeni

Linux için tar.gz seçiniz

1 Beğeni

Merhaba;
APT olsa iyi olurdu. Yoksa tar.gz den kurulum yapıyorum. Belki biraz daha zahmetsiz olurdu diye düşünmüştüm.

Selamlar.

1 Beğeni

Teşekkür ederim pardus17 üzerinde anlatılanın aynısını yaptım ve oldu. Artık flash player sayfalarını açıyor. Gerçekten çok faydalı paylaşım olmuş, çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Şimdi Kontrol Et

Üzgünüz, Flash Player yüklü değil veya etkinleştirilmemiş.
Lütfen 2. adıma gidin.
SİSTEM BİLGİLERİNİZ
Flash Sürümünüz
Not installed
Tarayıcı adınız
Opera
İşletim Sisteminiz (OS)
Linux

şeklinde;
flash playeri forumda anlatılan şekilde firefoxta etkinleştirdim ama operada nasıl etkinleştireceğim yardımcı olurmusunuz

1 Beğeni

Kaan beyin belirttiği linkte bulunan etkinleştirme işlemini denediniz mi?

1 Beğeni

zaten yazdıklarım o işlemin sonuçları cüneyt bey

1 Beğeni

Linkte 5 adımdan oluşan bir işlem mevcut o yüzden sordum. Olmamış demek ki.

başka bir yöntemi varmı acaba

Konunun başında bulunan kodlar hata vermeden tamamlandıysa; Opera tarayıcısının adres çubuğuna opera://plugins yazıp entera basın.
Web Siteleri sekmesinde Flash başlığı altında Sitelerin Flash çalıştırmasına izin ver seçeneğini seçin ve Operayı kapatıp açın.

Not: Hangi siteye girdiğinizde flash sorunu ile karşılaşıyorsunuz?

Opera için FlashPlayer yükleme;

Opera tarayıcıyı açarak, Adobe sitesinden Linux 64-bit, İngilizce, Opera altındaki listeden > Linux için tar.gz dosyasını indiriniz.

Dosyayı indirdiğiniz dizinde flash_player_ppapi_linux.x86_64.tar.gz dosyası üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak Buraya ayıkla seçerek dosyaları arşivden çıkartınız.

Arşivden çıkan flash_player_ppapi_linux.x86_64 klasörüne giriniz.
Boşlukta farenizin sağ tuşuna basarak Burada Terminal aç seçerek, Terminal açınız ve aşağıdaki komutları uygulayınız. (kopyala / yapıştır yapabilirsiniz)

sudo mkdir /usr/lib/adobe-flashplugin/
sudo cp -r * /usr/lib/adobe-flashplugin/

Yükleme işlemi bu şekilde tamamlanmıştır.
Opera tarayıcınızı açarak flash eklentisini aktif hale getiriniz. Bu işlemi de aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz;

Opera’da adres çubuğuna opera://settings yazarak ayarlara giriniz.
Ayarlarda ara kısmına > flash yazarak aratınız.
Sitelerin Flash çalıştırmasına izin ver seçerek daima aktif hale getirebilirsiniz.

teşekkür ederim sorun çözüldü