Genel Kütüphaneler neden eski?

Öncelikle Herkese Merhaba,

Uzunca bir süredir Linux Mint 18.3 versiyonunu kullanıyordum. Madem kullanıyorum bari, yerli, bize ait olan bir sürüm kullanmak daha iyi olur düşüncesine kapıldım. Kurulumda sıkıntı yok fakat kullandığım yazılımları yüklemeye gelince sürekli kütüphane versiyonunun eski olduğu uyarısı aldım.
Bazı yazılımların eski versiyonlarını yükledim. Bazılarını da yüklemem mümkün olmadı. Pardus 17 güncellemelerini tamamladıktan sonra da durum aynı.

• Genel kütüphanelerin güncel sürümlerinde olması problem mi, yoksa kontrol ve güncellemelere eklenmesi mi uzun bir işlem.
  • Daha geniş yazılım depolarını kullanmak mümkün olamaz mı? (en azından ilgili debian orjinal depoları)
    -Mağaza yetersiz görünüyor. Genişletilmesi için neler yapabiliriz?

Sonuç olarak, benim için gerekli uygulamaları yüklemeyi başaramazsam mecburen Linux Mint e dönmek zorunda olacağım.

İyi Çalışmalar…

1 Beğeni

Merhaba, pardus 19 depolarını denemenizi tavsiye ederim. Birde oraya bakın sonra karar verin geri dönme konusuna. İyi forumlar

2 Beğeni

Merhabalar,
Konu ile ilgili bir şey diyemeyeceğim fakat @alitelli mesajında belirtmiş olduğu depoyu verebilirim, onun için geldim. :slightly_smiling_face:

deb http://depo.pardus.org.tr/pardus ondokuz main non-free contrib

Saygıyla

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.