Giriş ekranı çözünürlüğü düşük

Merhaba, yeni giriş ekranı çözünürlüğü masaüstü çözünürlüğünden düşük olduğu için monitörüm giriş yöneticisinden masaüstüne geçerken kapanıp açılıyor. Monitörümün çözünürlük değişikliği 3-4 sn sürüyor. Kullanım kalitesini düşürüyor.

https://forums.debian.net/viewtopic.php?f=10&t=152376 burdaki konuyu inceleyebilirsiniz dahafazla sonuç için google linux lightdm manager resolution change araması yaparsanız birsürü sonuç çıkar

Merhaba:
Kaynak koddaki en son halini test edebilir misiniz?

İndirmek için: Release Latest release · pardus/pardus-lightdm-greeter · GitHub

Ben git de ki 0.0.3’ü deneyene kadar 0.0.3 sürümü güncelleme olarak geldi. Kurdum aynı.

Yeni surum yayinlayana kadar surum numarasini degistirmedigimiz icin surum ayni gozukebilir fakat git uzerindeki kod daha gunceldir.

Aynı sorun bizim xfce’de de var. Güncellemeleri yaptık bir değişiklik olmadı. Önceki gibi sorun devam ediyor.

░▒▓ ~/pardus-lightdm-greeter  master  sudo make                          ✔  11:09:39 ▓▒░
Building the mo files
for file in `ls po/*.po`; do \
	lang=`echo $file | sed 's@po/@@' | sed 's/\.po//'`; \
	msgfmt -o po/$lang.mo $file; \
done
/bin/sh: 3: msgfmt: not found
/bin/sh: 3: msgfmt: not found
make: *** [Makefile:5: buildmo] Error 127

░▒▓ ~/pardus-lightdm-greeter  master   

msgfmt komutu gettext paketinden gelmektedir.

Kaynaktan yükledim ve ardından oturumu kapattığımda masaüstü çözünürlüğündeydi. bilgisayarı yeniden başlattığımda yine düşük çözünürlükte.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.