Giriş Ekranı Nasıl Değiştirilir?

Merhaba ben 19.5 kullanıyorum. Geçen bilgisayarımda dolaşırken gir ekranı temalarına rastladım. Beğendiğim bir tan var ama etkinleştiremedim yardım ederseniz çok sevinirim.

Teşekkürler şimdiden :slight_smile:

5 Beğeni

Hangi masaüstü ortamını kullanıyorsunuz? (Xfce, Gnome)

3 Beğeni

Bilgisayarım Xfce 4.12

2 Beğeni

Bunu indiriniz: lightdm-gtk-greeter-settings, buradan kendiniz görselleriyle ayarlıyorsunuz.

indirmek için: sudo apt install lightdm-gtk-greeter-settings (indirdikten sonra başlat menüsünden bulabilirsiniz.)

Eğer indirdiyseniz ~/.themes dizinine atınız. Yani ev dizinindeki .themes dizinine, başında nokta olan dizinler gizlidir görünür yapmak için Ctrl + H, eğer hâlâ yoksa oluşturunuz ve onun içine atınız. İndirdiğiniz tema arşiv içersindeyse arşivden çıkarıp o şekilde atınız.
Attıktan sonra bu indirdiğimiz uygulamadan seçiniz.

Saygıyla

5 Beğeni

Gerçekten çok teşekkürler

1 Beğeni

Merhaba hazır konuya denk gelmişken bende aynı işlemin gnome masaüstü ortamında nasıl yapıldığını öğrenebilir miyim?

2 Beğeni

Aynı şekilde indirdiğiniz temayı arşivden çıkarıp dizin hâlinde ~/.themes dizinine atınız.

Not: ~ işareti ev dizinini işaret eder /home/kullanıcıismi şeklinde. Uçbirim bunu otomatik olarak algılamakta. Bu sayede bize kolaylık sağlamakta.

Ardından İnce Ayarlar uygulaması üzerinden temayı seçebilirsiniz.
İnce Ayarlar uygulamasını uçbirimden başlatmak için >> gnome-tweaks

Saygıyla

3 Beğeni

Aslında bunun tek bir çözümü yok, şu an bilgisayarımda gdm3 lightdm ve sddm mevcut, ben sddm teması kurdum ve oturum açma ekranı bana göre çok güzel oldu, deneyebilirsiniz

Teşekkürler

4 Beğeni

Merhaba Mert bey gdm3 giriş ekranı yöneticisi kullanıyorum ama özelleştiremiyorum bunun çözümü nedir? Gdm3 de lightdm ve ssdm nin aksine hiçbir özelleştirme ayarı bulunmuyor yada ben bulamadım bu sorunu çok araştırdım ama maalesef kesin bir çözüme ulaşamadım. @hwpplayer1

2 Beğeni

ben de tekrar araştırayım çünkü sddm teması üzerinde kafa yoruyordum, aslında son aklımda kaldığı kadarıyla bunun GNOME versiyonu ve tasarımıyla ilgili olduğu kanısına vardığımı da söylemem gerek

https://help.gnome.org/admin/system-admin-guide/stable/desktop-shield.html.en

Gibi araştırabilir üzerine gidebiliriz, bir GNOME katkıcı adayı olarak konuya ilgimi kesmedim

3 Beğeni

Haklısınız. Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim paylaştığınız konuyu inceleyeceğim.

3 Beğeni

Çok teşekkürler. Bu çok işime yaradı, sağolun

3 Beğeni

Teşekkürler arkadaşlar, görüşmek üzere

4 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.