Gnome dil değiştirme

Merhaba,

Pardus 19 gnome kullanıyorum. Yükleme esnasında Türkçe seçtim. Arayüz seçeneklerinden Bölge ve Dili seçtikten sonra sağdaki seçeneklerden Dil ayarlarına giriyorum. üst üste üç noktaya basıp yeni dil eklemek istiyorum olmuyor.

ChangeLanguage - Debian Wiki sayfasındaki sırasıyla şu komutları uçbirimde kullandım.

env | grep LANG
export LANG=tr_TR.UTF-8
dpkg-reconfigure locales (çıkan dil seçeneklerinden 140 numaralı en_GB.UTF-8 UTF-8 seçeneği seçtim. sonraki çıkan seçenekten de gene aynı dil için 3 tuşlayıp devam ettim.)

Çıkan uyarıda bilgisayarı yeniden başlatma yapmam gerektiği yazıyordu. Bilgisayarı yeniden başlattım.

Sonuç: Uygulamalar Menüsü, uygulama isimleri, ayarlar vs vs herşey İngilizce fakat dosya isimleri Türkçe değişmemiş. Bu normal mi yoksa atladığım birşey mi var?

Ekran görüntüleri şunlar:

Son olarak ingilizceyi yükledikten sonra Türkçe ve İngilizce aynı anda neden görünmüyor ayarlar bölümünde?

uçbirimde:

nano /etc/locale.gen dosyasında en_GB.UTF-8 UTF-8
önündeki # işaretini de kaldırdım. Bu sefer dil seçeneklerinde hem Türkçe Hem İngilizce çıktı. Bu iyi oldu. Artık grafik kullanıcı arayüzünden değiştirebiliryorum. Lakin dosya isimleri gene aynı kaldı. Değişmedi. :frowning:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.