GNOME OBS Studio'da Pencere yakalamayı açtığımda üstte pencerenin gözükmesi

Resimde OBS de sarı alan belirttim adı penceremi bilmiyom obsde pencere yakalamayı açıp bu oyumu seçtiğimde görseldeki gibi oluyo bunu nasıl kaldırırım

dcuo

Question / Help - OBS capturing what's in front of a window instead of just the window | OBS Forums internet sayfasında yazan çözüm önerilerine göre Aero’nun etkinleştirilmesi gerekiyormuş.

Obs Studio’nun ayarlarında Aero diye bir seçenek varsa onu etkinleştirmeniz gerekiyor yazıyor.

aero diye bi seçenek çıkmadı

Aero seçeneği Microsoft Windows işletim sitemi ile çalışan bir özellikmiş. Aero’yu göremediğinizi söylediğinizde öğrendim.
crop title bar out of window | OBS Forums internet sayfasındaki bilgileri Google Translate ile Türkçe’ye çevirince aşağıdaki öneriler yazıyor:

"OBS Studio’da kırpmak istediğiniz ekran görüntüsü için ekran görüntüsünün yanındaki KİLİT sembolüne basın.

OBS önizleme penceresinde, ALT tuşuna basılı tutun ve ardından Sol Tıklayın ve başlık çubuğunu kırpıncaya kadar üst kısmı (açılı kare) aşağı doğru sürükleyin."

OBS Studio 'da bunlar yapılabiliyor mu deneyin, yapamadıysanız uygulamanın kendi forumu olan

OBS Forums sayfasına üye olup burada yazdıklarınızı Debian Gnu/Linux tabanlı Pardus Gnu/Linux üzerinde OBS Studio’yu kullandığınızı yazın. Sorununuzu yazın ve buraya paylaştığınız görseli orada da paylaşın.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.