Gnome Sürümü ACPI Kapatmadan Masaüstü Açılmıyor

Arkadaşlar Merhaba. Pardus 19.1 Gnome Sürümünü kullanıyorum. Bugün şifre ekranındaki çark simgesine dokunup GNOME yerine GNOME Klasik olan bölümü seçtim. Şifremi girip Giriş’e basınca Siyah ekranda kaldı ve Masaüstü gelmedi. Ctr+Alt+F2 ile tty ekranına düşmek istedim ancak hiçbir şekilde ne tty ekranı ne masaüstü gelmedi. Bilgisayarı kapatma tuşuna basılı tutarak kapattım ve tekrar açtım. Şifre ekranında tekrar GNOME seçtim ama yine siyah ekranda kaldı ve açılmadı. Sorunu Grub ekranına “quiet/splash” yazan yerden sonra “— acpi=off” yazarak aştım. Bu komutu verip çalıştırınca PC sorunsuz açılıyor. Ancak ACPI’yi kapatmazsam şifre ekranından sonrası gelmiyor. Daha önce Ubuntu kurmuştum ve ilk kurulumda yine ACPI’yi kapatmadan kurulum yapamamıştım. Linux dağıtımlarının ACPI ile ilgili sorunu nedir? Ayrıca her seferinde grub ekranından bu komutu vermek istemiyorum. Bunun kalıcı çözümü var mıdır?

Kalıcı yapmak için;

sudo mousepad /etc/default/grub

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=off"

Cevabınız için teşekkür ederim. Kendim Halletmiştim.Foruma geri dönüş biraz zayıf sanırım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.