Google chrome no sandbox sız çalışmıyor

(maynatay) #1

Pardus 19.0 xfce kullanıyorum. Google chrome u komut satırından -no-sandbox ile çalıştırabiliyorum. Google chrome kaldırıp tekrar kurdum ama bir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #2

En basit çözümü parametreyi, chrome çalıştırdığınız başlatıcının komutuna eklemeniz.

0 Likes

(maynatay) #3

nedense başlatcıya eklediğim zaman çalışmıyor. O şekilde de çalışmasını istemiyorum. Güvenlik sebebiyle. Başka bir yolu var mıdır? Chrome un eskisi gibi açılması için

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #4

Terminalden chrome u çalıştırıp verdiği hatayı paylaşın.
Not: canlı Pardus ile deneme yapınız.

0 Likes

(maynatay) #5

[27984:27984:0826/093850.424373:ERROR:zygote_host_impl_linux.cc(89)] Running as root without --no-sandbox is not supported. See https://crbug.com/638180.

Canlı pardus kullanıyorum.

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #6

Normal kullanıcı olarak çalıştırınız. Açıklamasında root olarak çalıştırıyorsanız sanbox’ı iptal etmeniz gerekiyor diyor.

0 Likes

(maynatay) #7

ERROR:sandbox_linux.cc(369)] InitializeSandbox() called with multiple threads in process gpu-process.
Gkr-Message: 09:50:29.657: secret service operation failed: The name org.freedesktop.secrets was not provided by any .service files

0 Likes

(𝗄𝖺𝖺𝗇) #8

Canlı Pardus root olarak davranır. Normal kullanıcı olarak çalıştırmanız gerekiyor. Sisteminize sanal makine üzerine Pardus kurarak bunu içersinden chrome’u çalıştırınız.

1 Like

(Abdullah Turgut) #9

Merhaba,

Kurdurğunuz Chrome bu mu? google-chrome-stable_70.0.3538.77-1_amd64.deb

Ayrıca chrome yerine pardus mağazada chromium var. Chromium kullanabilirsiniz.

Saygılar

0 Likes

(maynatay) #10

76.0.3809.100 (Resmi Derleme) (64 bit) Sürümü versiyonunu kullanıyorum. Chromium da bir google hesabı bağlayamadım ondan onu kullanamıyorum. Hala sorunum devam ediyor. Komut satırı ile çalıştırıyorum.

0 Likes

(system) kapatıldı #11

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes