Görev çubuğuna firefox ikonu nasıl konulur?

Merhaba arkadaşlar.
Kurulumla beraber gelen firefox’un 37 sürümünü kaldırarak 50 sürümünü yükledim. Ancak başlıktan da anlaşılacağı ve resimde de görüldüğü üzere görev çubuğuna firefox ikonu gelmiyor.
Yöntemi hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var.

Firefoxu nasıl yüklediniz?

Görev çubuğuna sağ tıklayıp panelden yeni ögeler ekleye tıklayın.Açılan pencereden başlatıcı uygulama çalıştırıcısını seçip ekleye tıklayın.Görev çubuğunda uygulama çalıştırıcısı çıkacak.Ona sağ tıklayıp özellikleri seçin .Açılan başlatıcı penceresinden artıya basıp açacağınız uygulamayı(firefoxu) seçin.
Görev çubuğunda Firefox simgesi çıkınca sağ tıklayıp taşı ile istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim ilginize.
Firefox’u (firefox-mozilla-build_50.0-0ubuntu1_amd64.deb) paketini Gdebi paket kurucuyla kurdum.
Firefox sol tarafa geldi ancak ikon ona ait değil. Firefox açılınca da resimde de görüldüğü üzere sağ tarafta ikon beliriyor.Kapanınca sağ taraftaki ikonda kayboluyor.

Resim eklemeyi unutmuşum.

Belirttiğiniz yerdeki resimler uygulamanın resimlerini gösterir. Uygulamayı kurduğunuza ve çalıştığına eminseniz;
1-Sol alt köşedeki kaplan simgesine tıklayın
2-Açılan menünün sağ altındaki kadeh butonuna tıklayın.
3-Menü düzenleyicisini açın.
4-Uygulamanın bulunduğu kategoriye girip uygulamayı seçin.
5-Genel sekmesinde bulunan isim kutusunun sağındaki resimli butona basın ve istediğiniz simgeyi seçip sırasıyla “Tamam” ve “Kaydet” butonlarına basın.

Teşekkür ederim Kaan bey.
Firefox’un 51.0 tr versiyonunu kurarak sorunu çözdmüş oldum.