Greeter nasıl değiştirilir?

Selamlar,
Forumdaki ilk mesajım. Giriş ekranı tasarım yarışması ilgimi çektiği için dahil oldum. Ve özellikle Pardus ekibinden arkadaşlara bir sorum olacak.

Sadece tasarım olmaktan ziyade aynı zamanda işlevsel de olan bir karşılama ekranı geliştirmek niyetindeyim. Bunun için de lightdm-webkit2-greeter kullanmayı planlıyorum. Ve ekibin de planlarının o yönde olduğunu tahmin ediyorum, yanılıyor muyum?

Neyse, şu an kullanımda olan greeter’ı lightdm-webkit2-greeter ile değiştirmeyi denedim ama halihazırda 3 defa lightdm’i çalışmaz hale getirmeyi başardım. :slight_smile: Neyse ki sanal makine üzerinde yapıyorum testlerimi, anlık görüntü marifetiyle çalışır duruma geri dönebiliyorum. Aslında bir yere kadar ilerleyebildim, değişiklikleri yaptıktan sonra giriş ekranında butonlar, şifre giriş bölümü olduğunu anlayabiliyorum mouse ile üzerlerinde gezinirken ama sorun şu ki görüntü yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yarın denemeniz için bizim yaptığımız ama alphada olan wenkit2 yi atabilirim, tasarımını yapmadığımız için henüz (yarışmada onun için) bir çok şey çalışmayabilir, backend de bitmedi. Sanal kullanmanız çok iyi olmuş :+1:.

Gündemde light weight bir qt greeter yazmakda var net değil henüz.

Eğer katılmak isteyenler olursa mağaza gibi birlikte süreci test ederek ilerletiriz.

Not: paket henüz yok yoğunluk nedeniyle hemen atamayabilirim.

Teşekkürler.

Eğer beta kullanıcısı olarak katılmaksa ben isterim :slight_smile:
Tabi bu giriş ekranında mümkün müdür bilemiyorum. (örneğin beta-giris-ekrani adında bir paket yükleyip halihazırda olan sistemde deneme gibi olabiliyorsa)

Ya da kullanıcı olarak destek verme imkanım olursa da isterim :slight_smile:

Alpha da olsa iletirseniz sevinirim. Aslında başlığı açtıktan sonra arayüzü görüntületmeyi başardım ama birşeyleri eksik yapmış olmalıyım ki login süreci sekteye uğradı. Sizin geliştirdiğiniz versiyon jenerik versiyondan daha iyi sonuç verir diye düşünüyorum.
Teşekkürler.

Antergos un ki var nispeten kırılmadan çalışıyor, bizimki henüz hazır değil ama denemeleriniz için yeterli. Buyrun:
https://download.opensuse.org/repositories/home:/antergos/Debian_9.0/amd64/lightdm-webkit2-greeter_2.2.5-1+15.4_amd64.deb

Kaynak:
https://software.opensuse.org/download.html?project=home:antergos&package=lightdm-webkit2-greeter

Bunu denemiştim zaten ama tekrar deneyim bakalım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.