Grub Teması Kurmak

Arkadaşlar şöyle bir link var grub teması için nasıl kuracağım bunu pc ye bi zarar gelmez demi

1 Beğeni

Sitenin içinde problem var. İsteseniz de indiremezsiniz. Fakat buradan aynısını indirebilirsiniz.

Ve ayrıca doğru adımları uyguladıktan sonra bilgisayarınıza zarar gelmez. Fakat yine de hazırlıklı olun çünkü önyükleyici (GRUB) ile oynayacağız. Bu tarz sıkıntılar yaşamamak için Pardus kurulum belleğinizi hazırda tutun.

1 Beğeni

ingilizce yazılardan pek anlamıyorum kurulumda yardımcı olabilcek birisi var mı ?

1 Beğeni

Önce arşivi çıkarın, sonra içine girin, ve ardından chmod +x ./install.sh ile dosyayı çalıştırma izni verin. Sonra aşağıdaki ilk komutu çalıştırırsanız istediğiniz tema kurulur. Eğer varsayılana dönmek istiyorsanız tekrar klasörün içine girip ikinci komutu çalıştırmanız yeterli

• sudo ./install.sh -v ile temayı kurar.
  • sudo ./install.sh -r -v ise temayı kaldırıp Pardus’un kendi temasını kurar.
1 Beğeni

bide temayı yükledim ama fotograflardaki gibi kaliteli değil onun sebebi nedir ?

1 Beğeni

Bu GRUB teması 1920x1080 ekranlar için optimize edilmiş. Ayrıca Pardus 19 ailesinin GRUB Önyükleme Yöneticisinde GRUB çözünürlüğü 640x480 olarak sabit kalır. İsterseniz bunu el ile düzeltebilirsiniz.

• Önce sudo nano /etc/default/grub komutunu çalıştırın. Bir metin düzenleyici açılacak.
  • Sonra ok tuşları ile hareket ederek GRUB_GFXMODE=640×480 cümlesinde gelip kendi çözünürlüğünüze göre düzenleyin fakat onun dışında hiçbir şeye dokunmayın!
    GRUB_GFXMODE=kendixçözünürlüğünüz

Örnek:
GRUB_GFXMODE=1366x768

• Ardından şu komutu girin:
    sudo update-grub
1 Beğeni

Belki görüntünün çözünürlüğü ile ekranınızınki ile uyumsuzdur. Ekran çözünürlüğünüz ne?
O sayfada farklı çözünürlüklere özel komutlar da vermiş.

1 Beğeni

Ayrıca Pardus’un GRUB’unda çözünürlüğünde 640x480’da takılmış. İlk başta emin olamamıştım fakat şimdi silmeyi geri aldım.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.