Grub yükleme diski seçimi

(Mustafa) #1

Merhaba. Pardusu yüklerken, disk işlemlerini hallettikten sonra grub’u hangi diske kuracağımı seçeceğim ekran gelmeyip doğrudan kuruluma geçiyor. Oysaki kurulum belgesinde böyle bir ekran görüntüsü var. O seçim ekranının gelmesini nasıl sağlayabilirim?

0 Likes

(Musa Ortagedik) #2

EFI olarak kurarsanız gelmiyor. Ayrıca gelmemesine rağmen kurulumu da başarılı şekilde yapıp grub çalıştırmıyor. Ancak sistemi kurarken secureboot kapatıp legacy support açarsanız bios üzerinden, ve usb seçerken UEFI yada Secure Boot seçeneği altındaki yerine Legacy Support altında görünen yükleme Usb sürücüyü seçerseniz grub kurulacağı zaman sorar.

2 Likes

(Mustafa) #3

Teşekkürler. Deneyip sonucu yazacağım, umarım olur.

0 Likes

(Mustafa) #4

Maalesef olmadı, yine disk işlemlerinden sonra doğrudan kuruluma geçiyor.

0 Likes

(Musa Ortagedik) #5

Mustafa Bey usb sürücünüzü Windows üzerinden Rufus uygulamasıyla MBR olarak ve ISO Hybrid olarak yazdırınız. Tekrar deneyiniz. Ben öyle kullandım ve sorun çıkmadı.

1 Like

(Abdullah Turgut) #6

Merhaba Mustafa Bey,

Müsait olduğunuzda videoya bakın. disk bölümleme, isimlendirme, grub ile ilgili takıldığınız ekranlarda size fikir verecektir.

Kolay gelsin

2 Likes

(Mustafa) #7

Teşekkürler arkadaşlar. Video işime yaradı. Grub seçim ekranı sistem dosyaları kurulduktan sonra geliyormuş, ben önce geleceğini sanıyordum. Videodan doğrusunu öğrendim. :slight_smile:

1 Like

(system) kapatıldı #8

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

0 Likes