Grub yüklenmiyor

Merhaba Üstadlar;
Eşimin windows 10 bilgisayarı sorunlar çıkardığı için pardus yüklemek istedim. yükleme sırasında Grub yüklenemiyor ve şöyle bir hata alıyorum "grub-efi-ia32 /target/ hedefine gönderilemedi. farklı isolar indirip denedim ama bu hatayı aşamadım ubuntu indirdim boot olarak görmedi. boot repair disk indirdim 32 bit ver. açılıyor ama 64 indirmemi söylüyor 64 bit versiyonu ise boot edilemiyor inanın şaşırdım ne yapacağımı bootsecure kapalı. şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Debian ve debian tabanlı dağıtım yüklemelerinde,
bu hata yaygın,
Linux Mint’i denemenizi öneririm .
işletim sistemini yüklerken internet’e bağlı olun.

https://linuxmint.com/download.php

boot ekranı resmini atabilir misiniz?
Boot ekranında pardus yüklü usb bellek ekranda iki seçenek ile çıkıyor.
Efi desteği olan yerine alttaki efi olmayan ile başlatmayı denediniz mi?
genellikle usb belleğin markası yazar.

ubuntu versiyonlarından biri olan (macbuntu) yu yükledim sorunsuz yüklendi lakin sistem çok hoşuma gitmedi.

Selamün Aleyküm
Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir acaba?
Genellikle bu durum 32 bit UEFI kullanan bilgisayarlarda oluyor.
Bu yaşanılan sorun donanımdan kaynaklı. Debian’ın 64 bit sürümünün Grub paketinde ia32 desteği doğal olarak olmadığı için kurulumda bu tür cihazlarda sorun çıkartıyor. Paketin içinde bootia32.efi dosyası yok.

Bilgisayar markası sakıncalıdır diye yazmamıştım ama hometech 14b isimli bir bilgisayar donanım açısından evet zayıf bir bilgisayar. (atom işlemci 4gb ram 32 hdd gibi) evet 64bit destekli olmayabilir. peki çözümü nedir bir bilginiz var mı?

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.