Grup önyükleyiciyi kuramıyorum delircem şimdi

IMG_20201030_020222 casper nirvana n310 tablet windows 10 32 bit yüklü idi ama 64 bit destekli işlemcisi var 2 gb ram 64 gb hafıza sı var dokunmatik ekran tablet oldugu için windows ağırlaştığı için ben pardus kurmayı tercih ettim ama önyükleyiciyi kuramadım flaş bellege rufus ile yazdırdım yinede olmadı sistemi calıştır seceneğinden birkere çalıştıra bildim başkada hiç açılmadı dondu kaldı masa üstü pc de denedim ses ve birkaç sey dışında çalışıyor yardımcı olursanız sevinirim sistem 1,83 ghz hızınd a işlemcisi var ağır mı kalıyor anlamış değilim herşeyi kurup önyükleyici neden hata verirki

1 Beğeni

Pardus Uefi Kurulumu Atom işlemciler için belki bir çözüm olabilir.

2 Beğeni

Ben de benzer bir deneyim yaşamıştım. Şu konuya bir bakın: (konudaki bütün gönderileri okuyun)

Evet bu yapmak istedigin sey cok zor ve gicik bir mesele. Sabir dene kaybet tekrar dene. Arastir tekrar dene. Cüneyitbeyin gönderdigi konuyu da dene. Fakat önce bir lubuntu kurmayi dene. Lubuntunun grub konularinda isolari biraz daha saglam. O calisirsa ikinci etap olarak pardusu kurmaya caliş.

1 Beğeni

Aşağıdaki makaleye bir bakın:
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair

UEFI kurulum için bölümlendirme ayrıdır.

Kurulum esnasında disk bölümlendirme kısmına gelerek aşağıdaki gibi şekillendiriniz.
(NOT: 5. sıradaki NTFS dosya sistemli kısmı Windows kurmayacaksanız veya kurulu değilse oluşturmanıza gerek yoktur.)

Sırası önemlidir!
IMG_20201101_014222_510

Ya da UEFI’siz kurulum ile buraları otomatik bölümlendir yaparak geçebilirsiniz.

Saygıyla

teşekkür ederim önerileriniz için yine birkaç yöntem denedim olmadı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.