GSConnect kuramadım

Merhaba, Gnome eklentiler sayfasından kabuk sürümü gnome 3.30 eklenti sürümü de v28 seçip indiriyorum. Eklentinin Github sayfasındaki zipten yükleme adımlarını yapıyorum ama gnome ince ayarlarda eklenti seklesinde GSConnect çıkmıyor.

Gnome eklentiler sayfasından gnome kabuk sürümü 3.36 eklenti sürümünü v36 indirip yükleyince gnome ince ayarlar da eklenti sekmesinde GSConnect eklentisi geliyor bu sefer de çalıştırmak istediğimde pasif konuma geçip eklentinin yanında ünlem işareti çıkıyor? Yardımınızı rica ediyorum.

1 Beğeni

Eklentiyi zip olarak indirmeyin.
Gnome eklentilsrin tarayıcıeklentisi var. Onu kurun once.

Sonra Gsconnectin oldugusayfayi acin. Sag ustte yukleme simhesi cikacak. Bende calisiyor su an.

1 Beğeni

Bunu diyorsanız yüklü zaten.
2020-04-15 03-19-23 ekran görüntüsü

eklenti sayfası bu şekilde

sudo rm /etc/opt/chrome/policies/managed/chrome-gnome-shell.json
sudo rm /etc/chromium/policies/managed/chrome-gnome-shell.json

sudo apt-get install chrome-gnome-shell

bu komutları çalıştırıp tekrar Gsconnectoru resimdeki sayfadan yüklemeyşi dener misiniz.

1 Beğeni

çıktı böyle.

Şu an herşey yolunda gözüküyor tarayıcıya girince o uyarıyı vermemesi lazım.

Adblock Plus yüklemişsiniz tarayıcıya birde başka bir güvenlik eklentisi görüyorum.

Tarayıcı Eklentilerini (Gnome eklentisi hariç) devredışı bırakarak tekrar açar mısınız o sayfayı ?

1 Beğeni

Chromium da sadece o eklenti kurulu onda da aynı?

Ben çözemedim ama başka bir forumda şöyle bir çözüm olmuş. Aşağıdaki bağımlılıklarında yüklenmesi gerekiyormuş. (Ama ben kurmadığım halde çalışıyor o ayrı)

Denemekte fayda var

sudo apt-get install libproxy1-plugin-networkmanager gnome-shell-extension-system-monitor gir1.2-gtop-2.0 gir1.2-nm-1.0 gir1.2-clutter-1.0

Yine mi olmadı. Gnomun kendi web tarayıcısını yükleyip eklenti sorunu olmadan deneyin :smiley:

sudo apt-get install epiphany-browser

Bu da olmadıysa ben pes ediyorum :slight_smile:

1 Beğeni

Bunlar da olmadı Mahmut. :grinning: alıştım artık benim yaptığım bir iş olunca nasıl seviniyorum inanamassın.

1 Beğeni

@mahmutelmas06 Pardusu yeniden yükledim. Gnome-shell-extension’u chromiuma kurdum oldu yükledi.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.