Güncelleme sonrasında oturum açılmıyor

İyi günler pardus 21.4 sürüm güncellemesi sonrasında oturum şifremi girdikten sonra açılmıyor terminal sayfası çıkıyor sürekli karşıma. Kapatıp açıyorum sürekli aynı sayfa çıkıyor karşıma. Yardımcı olur musunuz?

tty ekranında güncelleme komutunu;

sudo apt update && sudo apt dist-upgrade

komutunu yazarak çalıştırınız. İşlem bittikten sonra sisteminizi yeniden başlatınız.

O bahsettiğiniz siyah ekrandaki tty kısmı çok az süre kalıp kapanıyor yazmaya fırsat kalmıyor

Açılan o sayfada belirtiğiniz komutu yazdım, yeniden başlattım maalesef değişen hiçbir şey olmadı yine terminal ekranı çıkıyor karşıma

Komutu çalıştırıp deneyiniz:

sudo rm -rf /home/tolga/.cache/sessions/* && sudo rm -rf /home/tolga/.Xauthority && sudo reboot now

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim Kaan Bey
Belirttiğiniz komut satırı yazıp çalıştırınca iki kez şifre ile oturum açma sayfası geldi şifremi girdim en son yine terminal sayfası çıktı yine karşıma :((

Komutu çalıştırdıktan sonra herhangi bir hata verdi mi? Komutun çalıştırılmasından sonra ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

Halihazırda son ekran görüntüsü bu şekildedir uçbirim sayfası açılıyor sürekli

Bir de fotoğrafdaki komutu girip tekrar güncelleme şansımı denemek istedim sonucu ekran görüntüsünde olduğu gibidir

Kaan Bey, güncelleme öncesi Wine programını kurmadan önce yazılı belirtilen tavsiye üzerine yükleme öncesinde “sudo dpkg —add-architecture i386 && sudo apt update” komutunu çalıştırdım ve sonrasında güncelleme yaptım ve bilgisayar hata olarak uçbirim sayfası çıkıyor ekranda sürekli

Video çektim ancak formatı desteklemediği için gönderemiyorum

İyi günler Kaan Bey
Komutun çalışmasında bir sorun oluşmadı tamamlandı ve yeniden başladı ancak yeniden açıldığında yine uçbirim (terminal) sayfası açılıyor hemen

Açıkcası yeniden programı yüklemek istemiyorum çünkü kaybedeceğim dosyalar var

history ve df -h komut çıktısının ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
Ayrıca arayüzü yeniden yüklemeyi deneyiniz.
sudo apt install --reinstall xfce4*

Kaan Bey en son verdiğiniz komut ile yeniden yükledi ve düzeldi teşekkür ederim ancak xfce arayüzü yüklendi gnome arayüzü için nasıl bir komut yazmalıyım yükleme için?

Kaan Bey en son verdiğiniz komut ile yeniden yükledi ve düzeldi teşekkür ederim ancak xfce arayüzü yüklendi gnome arayüzü için ne yapabilirim? Nasıl yükleme yapabilirim? Teşekkür ederim

Öncelikle tüm Pardus ekibi ve kullanıcı ailesinin bayramını kutluyorum ilginiz için de teşekkür ediyorum
history komut çıktı ekran görüntülerini gönderiyorum
Yükleniyor: IMG_2711.jpeg…
Yükleniyor: IMG_2712.jpeg…
Yükleniyor: IMG_2713.jpeg…
Yükleniyor: IMG_2714.jpeg…
İşleniyor: IMG_2715.jpeg…

Paylaşımlarınızı görememekle birlikte sudo apt install pardus-gnome-* gdm3 komutu ile yükleyebilirsiniz.

Öncelikle desteğiniz için tekrardan teşekkür ederim
Belirttiğiniz komutu çalıştırınca 2 adet karşılanmamış bağımlılığa sahip dosya bulunduğu uyarısı alıyorum. Nasıl çözebilirim?

sudo apt -f install komutunu çalıştırınız.