Güvenilir Mail servisi?

Merhaba Arkadaşlar,

Bizim Milli ve yerli güvenilir bilgi sizdirmadan iş yapan ayni zamanda PGP gibi kilit kullanan bir Mail sistemimiz varmi? Yoksa Pardus ekibinin böyle birşey düşünürmü? Misal olarak Pardus Store da kullanilabilir. Veya Tavsiye edebileceğiniz bir service. Ben şimdiye kadar Hep ProtonMail’i kullandim, fakat onlarin Serverleri Isvicrede. Ben acikcazi yerli ve milli ve türkiyede olan serverlere daha fazla güveniyorum ve böyle bir sistem varsa değistirmeyi düşünüyorum.

3 Beğeni

1 aya kadar Yaani mailin çıkması bekleniyor. Serverları Ordu ilimizde olacak.

7 Beğeni

Bir ay icerisinde hem Yaani mail hem de Yaani navigasyon cikacak insallah

7 Beğeni

yanii den mail servisi çok iyi olur bizler için…
gelene kadar proton anonimlik konusunda tercih edilebilir…
aslında yanii gelsede proton son derecegüzenli ve hassas yapısı vardır
özellikle bilişimtest yapanlar protonu tercih ederler…

2 Beğeni

Mahmut elmas Bir ORDU lu olarak çok sevindim…

Bu konuda bizim sitelerimizde kaynak-bilgi eksikliği olduğu için arama motorlarında “secure email services” olarak İngilizce yapmanızı tavsiye ederim.

Benim kullandığım ve bildiğim iki tanesini söyleyeyim;

1. ProtonMail Güvenli e-posta: ProtonMail ücretsiz şifreli e-posta.
  2. Tutanota Güvenli e-posta: Tutanota ücretsiz şifrelenmiş e-posta.

Uçtan uca şifreleme yöntemi sayesinde mailleriniz şifrelenmiş bir şekilde gönderiliyor ve alınıyor. Ancak bu yöntemden yararlanabilmek için iletişim kurduklarınızın da bu servisleri kullanıyor olması gerek diye hatırlıyorum.

Kullanıcı verilerine erişim yapmadıklarını ve bunun verilen sözden öte uyguladıkları şifreleme yöntemi sayesinde matematiksel olarak sağlandığını belirtiyorlar.

Şifreleme yöntemlerinin açık kaynak olması sebeiyle arka kapı bırakmadıkları konusunda garanti verdiklerini belirtiyorlar.

Daha fazla detayı verdiğim linlerden bulabilirsiniz.

3 Beğeni

Hemde ülkeye katkısı olur.

Bu konu son cevaptan 2 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.