Güvenlik Duvarı Yönetim Sistemi Kontrol Paneli uygulaması

Merhaba,
güvenlik duvarı yönetim sistemi kontrol paneli uygulamasını açmak istediğimde alttaki hatayı almaktayım
arayüz

Arayüzlü bilgisayarınızdan açmaya mı çalışıyorsunuz değil mi? (fw_kullanici anahtarı ile)

Arayüzlü bilgisayardan fw_kullanici anahtarı ile deniyorum

Güvenlik duvarı yönetim arayüzünü kullanabilmek için;

• Linux masaüstü bir bilgisayar ile doğrudan bağlanabilirsiniz
  • OS X kullanıyorsanız , xquartz gibi bir uygulama ile pencere yöneticisi kullanarak terminalden bağlanabilirsin
  • Windows kullanıyorsanız , putty gibi bir terminal istemcisine ek olarak, bir pencere yönetici uygulaması ile putty ile bağlanabilirsiniz

Ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla putty (ya da benzeri bir uygulama) kullanıyorsunuz. Bu tür uygulamalar tek başına pencere yönetimi yapamaz.
Linux kullanıyorsanız mys üzerinden değil, doğrudan anahtar ile kendi bilgisayarınızdan bağlanın (ekran görüntüsünde farklı bi sunucu üzerinden gitmeye çalışıyorsunuz gibi gözüküyor).

Güvenlik duvarı için özel bir anahtar üretilmesinin sebebi , son kullanıcı bilgisayarından doğrudan bağlanılması gerektiği için.

Lütfen, dökümantasyonu dikkatli okuyun.

Temel seviyede Linux sistem yönetimi bilginiz yoksa bu tür basitu şeyleri aşmanız çok zaman alacaktır, ahtapot son kullanıcı için değil network yöneticileri, sistem yöneticilerine yöneliktir. Öncelikle bu konuda çalışmanızı öneririm.

Kolay gelsin

Not: hostname tanımlamalarınızda da hata var, bu da otomatize edilen sistemlerin çalışmasında hata verecektir, hosts ve hostname dosyanızdan gerekli düzenlemeleri yapmalısınız.

3 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.