Hakkımızda Hayırlısı :)

27 Beğeni

Heyecan dorukta… Merakla bekliyoruz…

4 Beğeni

harika goruntuler,bayildimmmmm

3 Beğeni

Geliştirici kanalı gibi birşey var mi hocam. Gonulluler (biz) indirip test edip olası hata raporlarını gönderse.

6 Beğeni

Hayırlı olur inşallah. Yani böyle süprizler yapıp niye benim gibi sabırsızları triggerlıyorsun. 03/07/2019 kim bekleyecek şimdi. XFCE bana Windows XP kullanıyormuşum gibi hissettiriyor. Aklımı hep KDE plasma çeliyor. Gözüm hep ona kayıyor.

3 Beğeni

Konu nerelere gelmiş :slightly_smiling_face:
Açıklayabileceğim kısımları söyleyeyim:
XFCE 21 e kadar devam edecek akıbeti 21 hazırlıklarında belli olur. Budgie nerden çıktı bilmiyorum resimde ayrıntıyı özellikle paylaştım yan sürüm olarak GNOME üstünde çalışıyoruz. Ve ben son kullanıcıya bu kadar hitap ettiğini bilmiyordum çünki gnome 3.30 ve sonrasını denemek nasip olmamıştı. Çok kafa patlatılmış son kullnıcıyı üzmeyeceğini düşünüyorum. Farkettiyseniz Pardus depoları güvenlik güncellemesi dışında şuan donduruldu ondokuz repolarıyla beraber canlıya alınacak ve tazelenecek. Denemek isteyenlere beta olarak iso sunmaya çalışacağız ondokuz depoları açıldığında.

Destekleyen seven herkese teşekkürler.

Hayırlısı diyelim.

18 Beğeni

Üstadım şimdi xfce ana sürüm dde ve gnome yan sürüm olacak galiba.Budgie gnome’dan türeme olduğu için karıştırmamız normal.Eğer ektra yan sürüm yapılacaksa fikir verme açısından ben şahsen Kde olması taraftarıyım.Eski kullanıcıları da tekrar Pardus’a geçirir bu hamle.Çalışmalarınızda başarılar merakla bekliyoruk.

2 Beğeni

Bakıyorum bakıyorum GNOME diyorum herkes Budgie diyince söylemeye utandım :smiley: Yeni sürümün GNOME ile geleceğini okumuştum bir yerde ama pek inanmamıştım. GNOME 3.32 sürümü sanırım yeni çıktı ve baya iddialı görünüyor. Ayrıca Türkçe çeviri konusunda da %100’den bahsediyorlar. Herhalde Pardus yöneticileri bu gelişmelere kayıtsız kalmadılar.

Çok senaryo üreten arkadaşlara bir sürüm takvimine bakmalarını da tavsiye ederim. :smiley:

Bu arada ekibe dolayısıyla size kolay gelsin, başarılar.

5 Beğeni

Selamün Aleyküm Üstad
Ne yazacağımı bilemedim sevincimden :heart_eyes::smiley::grin::blush::blush:
Allah(C.C.) razı olsun. Ellerinize sağlık :blush:

10 Beğeni

Büyük heyecanla bekliyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

4 Beğeni

Güncel kernel + Gnome >3.30 + Pardus = Tadından yenmez.

10 Beğeni

düzelteyim; Gnome 3.32 olsun lütfen :pleading_face:

4 Beğeni

Asıl heyecan şimdi başlıyor. Bir an önce denemek isterim. Elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık. Kolay gelsin.

Emre Bey isoyu ne zaman indiriyoruz, forumda nöbet tutmaya başladık haberiniz olsun :slight_smile:

4 Beğeni

cevabını verdi zaten.

1 Beğeni

Ben biraz latife yapmak istemiştim hocam, nöbet tutmaya başladık, derken.

6 Beğeni

Güncelleme için sabırsızım umarım en kısa sürede gelir. Önceden de dediğim gibi Pardus her geçen gün ve her yeni güncellemede daha da güzelleşiyor…

4 Beğeni

Gnome olması çok güzel olur, başarılarınızın devamını dilerim. Pardus artık ülkemizde çok yayıngınlaşması lazım ve üniv. eğitimlerinde yer alması lazım. Kurtulalım biran önce windows belasından. Win10 ile iyice nefret ettim windowstan ne yazıkki kullanmak zorunda kalıyoruz.

7 Beğeni

Hocam ekran görüntüsünde olduğu gibi dash to panel eklentisi önyuklu mu gelecek ?
Öyleyse aliskinliklar acisindan cok iyi

3 Beğeni

PARDUS 19 Muhteşem olabilir.XFCE sevmeyenler,gnome ile Pardusa alışabilirler.Kamu da yaygınlaştıkça,kullanıcı sayısı hızla artacak ümidindeyim.

5 Beğeni

sabırsızım galıba en çok istediğim gece modu olan pardus…

4 Beğeni