Hangi Pardus Sürümünü Kullanmalıyım? 19.3 mü 17.5 mi?

Merhabalar ben bir yazılım geliştiriciyim. Pardus 17.5 sürümünü uzun süre önce kullandım ardından Arch kullandım fakat şu an Pardus’a dönmeyi düşünüyorum. Masaüstü cihazımda Windows var fakat işimi gören bir de laptop var. Burada programlarımı test etmek ve dışarıda kullanmak istiyorum. 19 sürümünü denediğim zaman sanki biraz kasma sorunu vardı fakat 17.5 üstünde bunu pek yaşamadım. 19.3 mü yoksa 17.5 mi kullanmalıyım? Bellek tüketim oranları nelerdir? Ve elbette ekran kartı kurulu gelen dağıtım var mı yoksa manuel olarak Nvidia Driver ikisine de kurmam gerekiyor mu? Yani işin aslı 19.3 sürümü ile 17.5 arasında ne gibi bir fark var? Şimdiden teşekkür ederim.

free -h komutu ile karşılaştırma yap.
görev yöneticisinden hangi uygulamalrın daha fazla ram harcadığını görebilirsin.
ram tüketimi daha fazla 19.3 sürümünün.
evulotion uygulaması çok ram harcıyor.onu kaldırıp yerine alternatif bir mail uygulaması kullan.

Ben Pardus 19.3 Sunucu (64-bit) kullanıyorum.
xfce4 ve diğer Uygulamaları elle kurunca ikisine göre daha az ram harcıyor.boşta iken 280 mb harcıyor. :slight_smile:

Dediğiniz gibi dün 19.3 kurdum anlamsız şekilde ram tüketince 17.5 geçtim. Araçlarımı vs kurduğum için tekrar 19.3 geçmek sorun olur diye düşünüyorum. Teşekkür ederim.

17.5 hiç kullanmadım. ram 4 i3 işlemci var . 19.3ten memnunum. bluetooth bağlantısını otomatik yapmak için ne yapmak gerekir. bt hoparlör için.

Bu konu son cevaptan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.