Hangi sürüm daha iyi

Acaba yan sürüm olan pardus 17.1 deepin mi daha iyidir veya genel olarak performansı veya görüntü çözünürlügü veya oyun performansı açısından yoksa ana sürüm olan pardus 17.1 mi iyidir

Yani paradus 17.1 deepin ekran cözünürlügü 1024×768 paradus 17.0 ın ise 640×480 hangini kullanmak daha iyi olur acaba şimdiden teşekkürler

Anlamadım sorunuzu. Bilgisayarınızın özelliklerini girermisiniz. Bilgisayarı hangi amaçlar için kullanacaksınız?

Pc ozellikleri intel core i5 ram 4 gb disk alanı 1 tb dahili ekran kartı intel 5500 harici ekran kartı nvidia gt 940M bilgisayarı hem iş için hem de oyun ama oyunlar o kadar pc yi zorlayan oyunlar degil örneyin empire earth 3 birde oyun oynarken çift ekran kartı otomatik olarak yüksek oyunlarda nvidia ekran kartına geçer mi acaba şimdiden verdiginiz dönüşlere teşekkür ediyorum.

Teşekkür ederim acaba iki ekran kartını duruma göre verimli kullanabiliyor mu?

Sizin bilgisayaranızda muhtemelen önceden windows sürümlerinden birisi yüklüdür. Onlardan birisindeki performansın daha fazlasını Pardus DDE’de de görürsünüz Pardus XFCE’de de görürsünüz.

DDE mi daha iyi XFCE mi daha iyi sorusuna yanıt bulamazsınız çünkü daha iyiden ziyade sizin beklentileriniz ve bilgisayarınızın donanım özellikleri önemlidir. Dün yaptığım testtte XFCE live yani çalışan iso ile açıldığında boşta iken 500 mb. civarında ram tüketiyor, DDE live ise yine herhangi bir uygulama çalışmadan 650 mb. civarında ram tüketiyor ama genel olarak DDE daha fazla ram tükettiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bunlara çalıştığınız uygulamaların tüketeceği ram/işlemci miktarını da ekleyerek tercihinizi yapabilirsiniz.

Amaç görsellik ve DDE için belirtilen işlevsellik ise tercih edilebilir ama şahsen her zaman ana sürümün masaüstünü (pardus için xfce) kullanılmasını öneririm. XFCE default görsellik olarak DDE göre daha hafif görünebilir fakat eklendiler ile istediğiniz görselliği onda da almanız mümkün.

Yeni kullanıcılara, tercih edilen dağıtımın default bir masaüstü yoksa veya bir den fazla seçenek sunuyorsa her zaman XFCE öneririm, hafif, kullanımı kolay ve görselliğini biraz araştırarak diğer tüm masaüstlerindeki (DDE, Gnome, KDE, Cinnamon vb.) duruma getirebilirsiniz.

Deepin hd oyunları açması daha kolay olur gibi çözünürlügü yüksek ama diger surumunun çözünürlugu düşük yine de hd oyunları açarken zorlar mı. Demişiniz ya boştayken deepin 650 diyeri 500 mb ram tüketiyor ama windows 10 bakacak olursak boştayken 850 mb civarı ram tüketiyor

Ekran çözünürlüğü ekran kartınız ile ilgili, DDE veya XFCE olması bu durumu etkilemez.

1 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar;
Hayırlı cumalar.
İyilik, güzellik… Bunlar hepsi nisbi mefhumlar. Yani vaziyete göre değişirler. Birine çirkin gelen, diğeri için “Dünya Güzeli” mesabesinde olabilir.
Hatta bir insan için bugün veya bir proje için güzel olan başka bir iş veya zaman diliminde çok isabetli olmayabilir.

Mesala; işde Xfce kullanırım, evde DDE kullanırım. Güçlü donamımım vardır dde kullanırım, yoktur xfce kullanırım…

vs. vs.

Gününüz hayırlarla dolsun.

Selamlar.

2 Beğeni