Hangi sürümü kurmalıyım?

Merhabalar bugün kaydoldum. Sınıf öğretmeniyim ve sınıfımıza ETAP 19 yüklü etkileşimli tahta takıldı.

Evde Dell latitude 3450 marka kullanmadığım bir dizüstü bilgisayarım var. Kendimi evde geliştirmek için bu pc ye pardus yüklemek istiyorum.

Etap 19’u mu kurmalıyım ya da çoğunluğun kullandığı ETAP’a benzer tabanda başka hangi sistemi kurabilirim?

Hazır MEB İmajları – Pardus Etkileşimli Tahta Arayüzü Projesi – TÜBİTAK ULAKBİM linkinde bulunan parolası 1 olan Etap 19 Full HD sürümünü kurabilirsiniz.

2 Beğeni

Bilgisayarıma (i5, 4gb ram, 500hdd) başarılı bir şekilde ETAP 19’u kurdum. Yazmak istediğimde otomatikman sanal klavye açılması harici sorunum yok.

İleride Pardus 23 GNOME kursam, okulda ETAP kullanıcısı olarak zorlanır mıyım? Sürüm ve dosya sistemi vb benzer mi?

• Ekranın en üstünde bulunan paneldeki yeşil renkli klavye simgesine tıklayarak kırmızı renge çevirirseniz klavye otomatik olarak açılması engellenmiş olur.
  • Gnome arayüzüne sahip sürümleri kurabilirsiniz.
1 Beğeni

Bu cihazın işlemcisi 13. nesil ve çok yeni. Backports kernel yüklemeniz çok daha iyi olabilir.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.