Harddiske Windows ISO Yazdırma

Merhabalar bugün Windows yükleyip Dual-Boot olarak devam etmeye karar verdim çünkü wine ve PlayofLinux’ta pek iyi geri dönüş elde edemedim. Elimde USB yok ama Pardusun Diskler uygulamasıyla Pardusun kurulu olmadığı farklı bir SATA girişli harddiski bilgisayara taktim ve bölümlendirdim. 12GB’lık bir FAT oluşturdum ancak Pardus Disk Kalıbı Yazıcı harddiskimi görmüyor bu işlemi nasıl yapabilirim.

Windows kurulu bir bilgisayarda Microsoft w11 veya w10 'un indirme sayfasına gir, indirme aracını yükle.

Ben önce usb ile w10 kurdum. Daha sonra w11 indirme sayfasından araçla kurulumu işaretleyip usb kullanmadan w11 kurdum.

Pardus’tan ben de memnunum. Ama bugün w11 kurdum, ileride Pardus Gnome backports 'u da dahil edeceğim.

Yazılım merkezinde ventoy var indrin

seçeneklerde tüm aygıtları gösteri seçin

oluşturduğunuz bölüme yüklemeyi deneyin

Bende pardusun yanına windows işletim sistemini kurmayı çok denemiştim ve başardım. bunun farklı bir yöntemi var.

önce windows kur ve bunu yaparken diski bölümlendir, pardus için ne kadar alan kullanacaksan windows için o kadar alan ayır ve oraya windowsu kur.
sonra pardus kurulumuna geç ve “Windows’u sil yerine Pardusu kur” seçeneğini seç.
pardusu kurduktan sonra kalan kısma da windowsu kur

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.