Harici Diske Kurulumda EFI Sorunu

Merhabalar ben Pardus kullanmak istiyorum. Elimde bir harici ssd var. Onu bilgisayarıma takıp kuruluma başladım. 4 Bölüme ayırdım bunlar: /boot/efi için bir bölüm, /home için, / (root) için, bir de swap için. Kurulumda hepsine gerekli yerleri atadım. Bu root olsun vesaire. /boot/efi’nin bayraklardan boot’u seçtim. GRUB Önyükleyici’yide harici diskimin içine kurdum. Kurulum tamamlandı fakat UEFI BIOS’umun boot manager kısmında harici diskimi göremedim. Sadece Pardus’u kurmamda işe yarayan USB ve Windows Boot Manager gözüküyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ? Kusura bakmayın bu benim ilk konum yardımcı olursanız sevinirim :smiley:

1 Beğeni

Kurulumu aşağıdaki bağlantıda yer alan kurulum kılavuzuna göre yapın. Sorun çıkmayacaktır. Pardus canlı üzerinden kurulum yapmanızı öneririm.

Ayrıca Pardus Canlı ile pardusu kurduğum diskin içine girip baktım. boot/efi dosyasının içinde hiç bir şey yok.

1 Beğeni

@golge33 Hocam Attığınız yerden denedim başarıyla kurdu fakat UEFI BIOS’umun boot kısmında hâlâ Harici Diskimin EFI’si gözükmüyor ne yapmalıyım?

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıtlara artık izin verilmiyor.