Harici Hard Diski Çıkart İşlemi

Bilgisayara harici harddiski ve usb’yi takıyorum. Normalde yeni taktığımda hem harici harddiskte hem usb’de çıkar simgesi görünüyor. Ama cihazlar takılıyken bilgisayarı kapatıp yeniden açtığımda, resimde göründüğü gibi, çıkart simgesi usb’de oluyor ama harici harddiskte olmuyor. Bu neden olur ve harici hardiski çıkart deme işini nasıl yaparım?

aaa

Öncelikle aygıtın bağlanması gerekir. Yeniden başlattığınızda aygıtı tanımıyor olabilir. Bu durumda kabloyu çıkarıp takmanız belki yardımcı olur.

Aygıt bağlı. Dosyalar açılıyor. Onda sıkıntı yok.

Aygıtın kablosunu çıkaracaksam geri takmam mi. Zaten çıkart işlemi yapmak istiyorum. :sweat_smile:

İşin özeti, haftada bir kamerayı harici harddiske yedekliyorum. İşlem uzun sürüyor diye kod yazdım, kodu çalıştırıp çıkıyorum ben, kendi kopyalıyor, kamerayı sıfırlıyor, kapanıyor. Sabah geldiğimde çekmeden önce kontrol ediyorum sıkıntı var mı diye, genelde de unutup bilgisayarı başlatıyorum zaten gelir gelmez ama çıkart seçeneği yok işte.

Mecbur kabloyu çekip çıkarıyorum ama sürekli yapınca bir zarar verir mi diye şüpheye düştüm. Çıkart seçeneği niye gelmiyor diye soruyorum.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.