Hdmi ile tv bağlantı sorunu

Pardus 17 kurdum. Hdmi ile bilgisayardaki görüntüyü Televizyona aktarmak istiyorum ama başaramadım. Forumdaki Nvidia ekran kartı driverı kurulumları ile alakalı konulardan yardım alarak ekran kartımı güncelledim ama yine de fayda etmedi. Görüntüle bölümünde sadece dizüstü seçeneği mevcut. Bilgisayarımda intel ve Nvidia ekran kartları mevcut. Yardımcı olursanız sevinirim.

hdmi kablosuyla tvye goruntu vermeye calistim olamadi ekran karti nvidia geforce

bende dde kullanıyorum aynı sorun bende de oluyor.

HDMI kablosunu bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayarınızda masaüstünde sağ tıklayıp ekran ayarlarına (yada kontorol merkezinizden ekran ayarlarına) giriniz. daha sonra yeni özel ayarlar kısmına giriş yapıyoruz akabinde karşımıza ekran ikiye ayrılmış LVDS ve HDMI şeklinde bir ekran çıktısı gelecek burada ekranızın çözünürlük ayarlarını *Tanımak ve *Birleştir ibarelerinden Birleştir kısmına tıkladığınızda bilgisayar ekranızı kayma olmadan bölünme olmadan rahatlıkla tv ekranına yansıtmış olursunuz.(not:acemi kullanıcıyım dilimin döndüğü kadarı ile anlattım sürşü lisan ettiysek affola)
saygılarımla…

1 Beğeni