Hgm atlas ve hgm küre ile milli harita

ABD’nin Google maps ve Rusya’nin Yandex maps sonra Türkiye’nin kendi haritası olan hgm küre ve hgm atlas Türkiye’nin kendi uydusu olan Göktürk uydusu üzerinden alınan verilerle artık uydu görüntülerinde dışa bağımlı değiliz… arkadaşlar hgm küre uygulaması Pardus a nasıl eklenir acaba şimdilik sadece web tabanlı çalışıyor. Android ve Windows uygulaması var…

2 Beğeni

Selamün Aleyküm
Anlatımdaki winehq-devel paketini kurup wine üzerinden HGM Küre yazılımını çalıştırabilirsiniz. Bizzat denedim.
Gönül isterdiki HGM Küre yazılımını hazırlayan firma Pardus içinde sürüm çıkarsaydı. Maalesef henüz yok…

3 Beğeni

Haberi twitterde takip ettiğim gazeteciden okudum çok sevinmiştim. Bizim ülke olarak yazılıma çok ağırlık vermemiz lazım.

24 Ocak da tanıtımı yapıldı… milli yazılım Pardus a desteği yok bütün kamu kurumlarına yaptıkları yazılıma zorunlu olarak Pardus desteği olması lazım…

Uygulama web sürümünden daha hızlı ve verimli çalışıyor mu?

Uygulama da net değil yskinlastikca çözünürlük ve netlik bozuluyor… bu açıdan web sürümü olan HGM ATLAS daha performanslı görünüyor benim düşünceme göre…

2 Beğeni

Şimdi denedim de, gerçekten HGM Atlas yani web sürümü, wine üzerinde çalışan HGM Küre’den daha hızlı ve kararlı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.