Hibernasyon=derin uyku nasıl iptal edilir?

Arkadaşlar bu yeni çıkan hibernation=kış uykusu özelliği benim için tam bir baş belası oldu. Ofis -exell çalışırken bir yere gidiyorum. Döndüğümde bilgisayar kapanıyor ve mause bas,tuşa bas hiçbirşey kar etmiyor. Bunun sebebi hibernation aktifken bilgisayarın tüm verilerini hard diske kopyalayıp,bilgisayarı da tamamen kapatmasıymış. Böylece elektrik kesilse de veriler kaybolmuyor. Fakat ben çok zaman kaybediyorum. Bilgisayarı kapatıp tekrar açmam gerekiyor. Bu özellikten kurtulmanın yolunu gösteren bir yazıyı sizinle paylaşmak istedim. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da benim gibi yaka silkmesinler diye. Selam ve saygılarımla…

5 Beğeni

Arkadaşlar yazının orjinal metni şu adreste yer alıyor : Disable Suspend and Hibernation in Linux desktop - LinuxForDevices
Bilginize…

2 Beğeni

Yazıları varsa kaynağından yazı olarak paylaşmanız çok daha iyi olur. Resimden komutları kopyalayıp yapıştırmak mümkün olmayacaktır.

Ayrıca masaüstü ortamına göre bu ayarların yapılabildiği yerler olması lazım. En azından GNOME için güç ayarlarından yapılabiliyor diye biliyorum. XFce kullanmadığım için çok bilgim yok.

1 Beğeni

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.