Hp 1020 pardus21 de yazdırmıyor

19 versiyonu(diyanet işleri başkanlığı pc) varken gayet güzel yazdırıyordu.21’e geçince kurulsa da yazdırmıyor! denemediğim birşey kalmadı.

1 Beğeni

Kurulum işlemini nasıl yaptınız? Hplip yazılımını kurup, arayüzden yazıcı eklediniz mi?

Uçbirimde sudo hp-plugin komutunu çalıştırın yönergeleri takip edin çalışır hocam.

Şu doküman yardımcı olacaktır.

Hp-plugin kurulum

Bende hp mfp123fw var. Ben de kurulumda çok sıkıntı yaşıyordum ama şu adımlardan sonra rahat kuruldu:

sudo apt-get install hplip ile paketi kurduktan sonra yazıcı ayarlarından ekle diyerek yazıcıyı kuruyoruz.

Eğer tarayıcı çalışmazsa da aşağıdaki komutları çalıştırıyoruz.

sudo hp-plugin
sudo apt-get install apparmor-utils
sudo aa-disable /usr/share/hplip/plugin.py
hp-plugin

NOT: MEB’de mesela MEB’in kendi filtrelenmiş interneti kullanılıyor. O filtre sebebiyle kurulum yapılamıyordu, ben kendi telefonumdan internet bağlayıp öyle kurdum. Diyanetteki internet nasıldır bilmiyorum. Bunu da göz önünde bulundurun.

1 Beğeni

İlginize teşekkürler…Pc ve yazıcıyı merkeze yollamışlar! Gelişmeleri yazarım sizlere…

Merkezde yazmış…USB portundan demişler…yazıcıyı getirdim servise hiç bir şey yok…çatır yazıyor …(windows)

aynı yazıcıyı dairedeki karşı masadaki pc ye kurdum hiçbir sorun yok, orda da yazıyor!!

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.