HP 15-aw000nt yüklenmiyor

Merhaba ben dün Pardus 17.3 dde ve xfce sürümünü indirdim bilgisayarla zaten çok ugrasmadigim için Windows danda illallah ettiğim sebebi ile ISO dosyasını DVD ye yazıp tam yükleme yaptım fakat ya amd-vi completion wait hatası ya initramfs hatası yada grub rescue hatası alıyorum bazen acilacakmis gibi oluyor şifremi giriyorum boş masaüstü geliyor ne yapsam olmadı bir tavsiyeniz veya benim yanlış yapmış olduğumu düşündüğünuz yerleri paylasirsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Bu hatayı alıyorum live olarak calistirsamda güvenli moddada bu hatayı alıyorum piw ile flash botladim ama yine bu hatayı aldım (rufus ilede denedim dd modunda)

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=223708

Hatam bu linktekinin aynısı burda çözüm bulunmuş sanırım ama nasıl yapıldığını anlamadım birde temel olarak farklı cekirdekleri kullanan bir linux diye biliyorum ama bu hatadan bende muzdaribim bu kurmaya calismamin 4. Günü hala usanmadan deniyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bugün elementary os indir ayriyeten kali linux vardı ikisinde de hatasız olarak hem live hemde kurulum gerçekleşiyor AMD tabanı üzerine bir yenilik yaparsanız iyi olur ve bende yerli işletim sistemini kullanabilirim

sorun kernel olabilir bir ihtimal. kernel güncellemeyi denediniz mi? kurulumu yaptıktan sonra komut satırını açabiliyorsanız aşağıdaki komutları uygulayarak deneyebilir misiniz?

wget http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.16/linux-image-4.16.0-041600-generic_4.16.0-041600.201804012230_amd64.deb

yukarıdaki komutla indirip aşağıdaki komut ile kurulumu yapın.

sudo dpkg -i linux-image-4.16.0-041600-generic_4.16.0-041600.201804012230_amd64.deb

komut satırını açamıyorum sadece 10 denememden birinde login ekranı geliyor ve orda donuyor sorunuma dün kannat getirdim yan sistem olarak windows 10 var wmvare indirip kurmayı denedim ondada amd -vi hatası verdi biostan sanallaştırmayı etkinleştirince sistem (pardus) donuyor ve tepki vermiyor sadece kapatma tuşu ile kapatabiliyorum aynısı sanal makine içinde geçerli

Biosunuzu güncellemeyi denediniz mi? laptop marka ve modelinizi yazarsanız biosunuzun güncel versiyonunu bulabilirim.

hp 15-aw007nt modeli bios güncel zaten amd nin kendi uygulamaları ilede test ettim sanallaştırma desteği yok burda bana bahsettiğiniz şekilde yüklemeyi deneyecem ve bir sonraki sürümde çözülmesini bekleyecem muhtemelen teşekkürler

birde ben şu haliyle masaüstü haline ulaşamıyorum bunu iso dosyalarından güncellemem mümkünmü

mümkün olabilir ama iso’ya nasıl eklenir bilmiyorum. Pardus 17.4 çıktığında muhtemelen sorunsuz kurabileceksiniz. Yeni sürüm çıkana kadar farklı bir linux dağıtımı ile linuxa alışırsanız daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Yeni sürüm çıkınca pardus yüklersiniz tekrardan

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.