Hp deskjet 1015

hp deskjet 1015 yazıcımı linuxa göstermek istiyorum.şurda linux için bir bağlantı var:

https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing/gethplip

ubuntuyu seçip indirdirip açtığımda açılamayacağına dair bir uyarı vermişiti.daha sonra sanırım yanlışlıkla birlikte aç demişim ki şu an not defteriyle açılıyor.dolayısıyla uyarıyı yazamıyorum.

yazıcıyı otomatik olarak görmüyor yazıcı ekle dediğimde tanıdık bir yol gözükmüyor ve yerel yazıcı başlığı altındaki ifadeyi seçtiğimde de devam butonu aktif olmuyor.windowsumu güncellemeyle çökertmişler.ilgili firma öyle söylefi.laptopuma destek vermeyi sürdürmüyorlarmış.dolayısıyla acil bir konu umarım çözersiniz

Ayarlardan MIME tipi düzenleyiciyi seçin ve birlikte aç dediğiniz uzantıyı açan programı değiştirin.

yazıcı oldu

ben de bir exe dosyası var açmak için wine yükledim ama ne wine ı kendi başına açabiliyorum ne de wine ile dosyayı açabiliyorum.

wine ı çalıştır dediğimde pc tepki vermiyor.wine ile birlikte de açamıyorum çünkü program listesinde gözükmüyor.nasıl açabilirim?

wine ile ilgili sorunumu pc ye restart atınca çözdüm teşekkürler…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.