Hp yazıcı ekleme sorunu

arçelik akıllı tahtaya hp lazerjet pro mfp m125 a yükleyemiyorum.
Ayarlar — yazıcı ekle — dediğimde yazıcımı görüyorum fakat etkin görev yok diyor ve yazdıramıyorum.
pzt okullar açılıyor acil yardım ederseniz sevinirim.

1 Beğeni

Yazıcıyı görüyorsanız kilidi aça tıklayın şifrenizi girin. Ayarlar aktif hale gelecektir. Ayarlardan yazdırma seçeneklerinden deneyebilirsiniz. Eğer yazdırmıyorsa yazılım merkezinden hplip arayüz uygulamasını yükleyin. Yüklendikten sonra hp tollbax uygulamasını açın. Sizi yönlendirecektir.

2 Beğeni

hplip indirirken dağıtımı seç diyor … hangi dağıtımı seçmeliyim .
söylerseniz çok sevinirim.

Merhabalar,

Eğer seçenekler arasında varsa dağıtım olarak Debian’ı seçebilirsiniz. Pardus da Debian tabanlı olduğu için yazılım sorunsuz çalışacaktır.

dün gördüğüm yazıcımı bugün göremiyorum
hp lazerjet pro mfp m125 a
ne yapmalıyım

Bu sorun Hplib yazılımını kurduktan sonra mı olmaya başladı? Yoksa henüz Hplib yazılımını kurmadınız mı?

kurmadan önce kayboldu. dün görünüyordu bugün tahtayı açtığımda görünmedi. hplip nasıl kuruluyor bilemedim içinde setup dosyası yok. ilkdefa pardus kullanıyorum.şaşırdım kaldım.

Hplib yazılımı Pardus yazılım merkezinde var oradan tek tıkla kurulum yapabilirsiniz. Ayrıca eğer bilgisayar yazıcıyı görmüyorsa kablo bağlantılarını tekrar kontrol edebilir misiniz?

Hocam pardus sürümünüz nedir?

komik olucak ama bulamadım nereye bakacağımı bilemiyorum

Selamunaleyküm

hocam uç birimden cat /etc/os-release veya direk Pardus hakkındaya bakabilirsiniz.

Hocam sorunu çözebildiniz mi? İşletim sistemi versiyonunuzu bildirirseniz yardımcı olmaya çalışalım.
Akıllı tahtalarda bildiğim üzere Pardus Etap sürümü oluyor. Doğru mudur?

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.