Hususen Kamu Çalışanları İçin Kaçırılmayacak Fırsatlar-1

Merhabalar;
Hususen kamu çalışanı arkadaşlar olmak üzere herkese açık olan fırsatlardan bahsetmek istiyorum.

1-) Kamu Açık Kaynak Konferansı KAK : Her yıl düzenlenmeye başlayan bir panel etkinliğidir. Bu yıl inşaallah 3.sünün düzenlenmesini ümid ediyoruz.
TÜBİTAK ULAKBİM önderliğinde gerçekleştirilen Kamu Açık Kaynak Konferansının 2016 yılında ikincisi düzenlendi.
Konferansta (KAK-2016) Pardus Projesi, açık kaynak dünyasındaki gelişmeler ve çözümler, kamu açık kaynak kullanım ve uyarlama öyküleri, ülkemizde yürütülen faaliyetler, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve benzeri konular, seminerler ve çalıştaylar eşliğinde ele alındı.

  1. Kalkınma Planı ve Bilgi Toplumu Stratejisi ve Eylem Planı’nda kamuda açık kaynak ve özgür yazılım kullanılması önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu görev Pardus projesiyle birlikte TÜBİTAK ULAKBİM’in önderliğinde sahiplenilmektedir. Bu konularda kamu, üniversiteler ve açık kaynak STK temsilcilerinden oluşan Açık Kaynak Danışma Komitesi desteğiyle Kamu Açık Kaynak Konferansı düzenlenmektedir. Konferansın sahibi başta TÜBİTAK olmak üzere kamu kurumları ve ilgili bakanlıklardır.
    TED Üniversitesi Kolej Yerleşkesinde 17-18 Ekim tarihlerinde başlayan kursların ardından 19-20 Ekim tarihlerinde konferansımız düzenlenmiştir. Konferansta, ulusal politikaların tartışılması, başarı hikayeleri yanında kamuda ihtiyaç duyurulan açık kaynak/özgür yazılım konularında seminerler ve çalıştaylar yapılmıştır.
    Konferansa katılım herkese açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi.
    Kurumsal olarak bizim biraz geç haberimiz oldu. Birimlerimize duyurmada ve katılımın sağlanmasında biraz geç kaldık.
    Biz biraz geç kaldık, siz geç kalmayın. Gelişmeleri http://kak.org.tr sitesinden takib edebilirsiniz.

Selamlar.

2 Beğeni