İmleçle gezen kare

İmlecin yanında bu şekilde bir kare desen var sebebi ne olabilir ve nasıl çözülebilir acaba?

İmleç resminizi değiştirmeyi deneyin.

Eğer çözmediyse Ekran kartınızın driveri yüklü olduğundan emin olun.

inxi -Gx komutu çıktısı ekran kartınız hakkında bilgi verebilir.

İmleç temasını değiştirince düzelmiyor

omrt@pardus:~$ inxi -Gx
Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Park [Mobility Radeon HD 5430]
bus-ID: 01:00.0
Display Server: X.Org 1.19.2 drivers: ati,radeon (unloaded: modesetting,fbdev,vesa)
Resolution: 1280x1024@60.02hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 3.9, 128 bits)
GLX Version: 3.0 Mesa 13.0.6 Direct Rendering: Yes

yalnız şunu söylemeyi unutmuşum bilgisayarımın lcd si ile ilgili bir problem var başka monitöre bağlayarak kullanıyorum ve sürekli bip sesi çıkarıyor ama görüntü ile alakalı başka bir problem hissetmedim video izlenebiliyor. Şuda masaüstü resmim

Sorun donanımsal olabilir. Başka düzgün bir ekranda kare çıkarmıyorsa donanımsal. Yine çıkarıyorsa farklı bir dağıtımda test edilebilir, ekran kartı sürücüleri güncelenebilir veyü farklı bir masaüstü ortamında (Deepin gibi) test edilebilir.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bilgisayarın kendi ekranı çalışmıyor, bu gönderdiğim resim masaüstü monitöründen.
Bir kaç monitörde denedim aynı sonucu alıyorum birde ubuntuyu flashdiskten açtığımdada aynı kare çıkıyor.

Birde şöyle birşey vardı şuan pardus laptoba kurulu ama kurmadan önce pardusu usbden çalıştırmak istediğimde “pardus çalışan” ile aşağıdaki görüntüyü alıyordum ama “pardus çalışan (güvenli kip)” modunda normal çalışıyordu.

Dediğiniz gibi donanımsal bir sıkıntı var herhalde tekrardan teşekkürler

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.