intel 11.ci nesil işlemci ye pardus kurulamıyor

Merhaba, inter 11.ci nesil işlemciye pardus işletim sistemini kuramıyorum benzer sorun windows içinde vardı ama bir eklenti ile kurulumu yapabiliyorsunuz. ama linux için bir eklenti veya başka bir çözüm bulamadım. forma baktım bir kaç arkadaş daha benzer sonu yaşıyor ve geri dönüş göremedim. yardım ede bilecek biri var mı?

1 Beğeni

“Kurulamıyor” derken nasıl bir hatayla karşılaştığınız hakkında detaylı bilgi verirseniz daha iyi olacaktır. Nesil fark etmeksizin x86 mimarili işlemcilere Pardus kurabilirsiniz. Lakin başka bir şey örneğin intel’in wifi’si, gpu’su ve sair ek donanımlarda sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Bu yüzden karşılaştığınız hatayı detaylı bir şekilde paylaşmanız yardım edebilmek için daha iyi olacaktır.

1 Beğeni

Selamlar,
Sorunsuz kurulabiliyor. Test ettim. Özel bir hata mesajı veriyor mu?

Benim bilgisayarda da 11. nesil işlemci var ve çalışıyor. Daha detaylı hata raporlayabilir misiniz.

Mesela başlangıçta uefi veya secure boot özelliğini kapattınız mı? Kapatmadıysanız kurulum başlamamış olabilir.

Kurulum ekranı geliyor mu, gelmiyorsa nasıl bir hata görünüyor. Ekran görüntüsüyle paylaşır mısınız.

Kurulumdan önce verilerinizi lütfen harici bir diske yedekleyin. Kaybolmalarını istemeyiz.

1 Beğeni

Benim sistemimde 12. nesil intel işlemci var sorunsuz kuruluyor. pardus 21 de kernek eski olduğu için kuramamıştım bazı donanımlar tanımıyordu ancak pardus 23 sorunsuz kuruluyor.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.