Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030

(mehmet) #1

Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] (rev 34)
wireless sürücüm bu pc kablosuz ağ kapalı diyor ve ağ bulunamadı diyor.internette deb sürücüde bulamadım.yardımcı olurmusunuz.teşekkürler.bu arada çok acemiyim.eğer anlatacak arkadaşlar varsa :slight_smile:

0 Likes

(Cüneyt Ulusoy) #2

https://www.intel.com.tr/content/www/tr/tr/support/articles/000005511/network-and-i-o/wireless-networking.html linkinde Intel® Centrino® Wireless-N 1030 için dosya görünüyor ancak bulunamadı hatası veriyor. Belki geçici bir problemdir…

0 Likes

(mehmet) #3

http://linuxwireless.sipsolutions.net/en/users/Drivers/iwlwifi/__v73.html burda buldum bi sürücü ama pc ye nasıl kuracam bi fikrim yok.

0 Likes

(Cüneyt Ulusoy) #4

Anlatılana göre şu adımları izleyebilirsiniz;

linuxwireless.sipsolutions.net/attachments/en/users/Drivers/iwlwifi/iwlwifi-6000g2b-ucode-18.168.6.1.tgz linkinden dosyayı indiriniz.

Dosyayı indirdiğiniz dizinde dosya üzerinde farenizin sağ tuşuna basarak > Buraya ayıkla 8buraya çıkart vb). Arşivden çıkan iwlwifi-6000g2b-ucode-18.168.6.1 dizinine giriniz. Bu dizinde herhangi bir boşlukta farenizins ağ tuşuna basınız ve Terminal açınız. Aşağıdaki komutu uygulayınız (kopyala /yapıştır yapabilirisiniz)

sudo cp iwlwifi-*.ucode /lib/firmware

sisteminizi yeniden başlatınız.

0 Likes

(mehmet) #5

hocam yine olmadı.bi türlü kurulmuyor.kablosuz bağlantıyı etkinleştir bi türlü aktif olmadı maalesef:(

0 Likes

(Kadir) #6

https://wiki.debian.org/iwlwifi

Doğrudan deb paketini indir ve kurmayı dene.

https://packages.debian.org/buster/firmware-iwlwifi

0 Likes