İnternet bağlantısı sorunu

Bilgisayarıma Pardus işletim sistemi kurduktan sonra hiç internete bağlanamadim ethernet kablosu taktığım zaman da kabloyu okumuyor

@oktay454 Kemal Oktay Bey den öğrendiğim kadarıyla uçbirim(terminal de deniyor) isimli uygulamayı açınız.

:point_right: (Uçbirimi bulamazsanız klavyenizdeki Ctrl Alt F1 tuşuna basınız Aşağıdaki komutu yazınız kullanıcı adınızı girip ardından şifrenizi giriniz. İşiniz bitince çıkmak için Ctrl Alt F7 tuşuna basınız.)

lspci -nnk | grep -iA2 net

Şuna benzer bir çıktı alacaksınız:

Sizdeki çıktıyı da bize paylaşırsanız ilgilenen kişilerden daha iyi destek alabileceğinizi tahmin ediyorum.

1 Beğeni

bugün kabloyu taktığımda kablolu bağlantı kurdum ama kabosuz bağlantıyı açamıyorum yani internet simgesine tıkladığımda herhangi birşey gözükmüyor elden mi kurmam lazım kablosuz bağlanmak için

1 Beğeni

üstte paylaşılan gönderiyi denedim ama malesef sorunumu çözemedim burdaki yerlere ne dolduracağımı biliyor musunuz?

2 Beğeni

ordaki komutlar uç birimde çalışmıyor acaba sürücülerde eksik mi var kablosuz ağlar hiç gözükmüyor çünkü

Merhaba, backports sürümümüz ile deneyip bilgi verebilir misiniz?

Bende de AMD ile ilgili (driver) hopörlör sorunları var, aktiffleşinçe pat pat ses geliyor. Bu sürüm işe yarar mı?