İnternet browser

Merhaba Arkadaşlar pardus yazılım merkezinden opera internet tarayıcını yükledim.
Operanın türkçe dil desteği varmı yardımcı olurmusunuz.

Pardus 21.3 Dolunay

XFCE 4.16

Teşekkürler…

Merhaba,

Opera, 90 sürümünden sonra bunu arayüzdeki ayarlar sayfasından değiştirebilmeyi kaldırmış gibi gözüküyor; ancak sonraki sürümlerde belki gelebilir.

Şimdilik Türkçe yapabilmek için aşağıdaki komutu terminalde (uçbirimde) çalıştırmanız yeterli olacaktır.

echo -e '#!/bin/bash\n\nexec /usr/bin/opera --lang=tr "$@"' | sudo tee /usr/local/bin/opera && sudo chmod +x /usr/local/bin/opera

veya eski sürüm yükleyip ayarlardan dili Türkçe yapıp daha sonra güncelleyebilirsiniz.

sudo apt install opera-stable=85.0.4341.18

3 Beğeni

@fatihaltun komutları girdim ve settings de arama kısmına language yazdım ve turkish seçtim menüsü türkçe oldu.

TEŞEKKÜRLER…

Sitelerindeki sürümü indirip kurdum fakat arayüz desteği göremedim.

@yakusha operada setting ayarlarına baktım dil(language) ayarına göremedim.

Opearanın kendi sitesindeki sürümünün linkini paylaşabilir misiniz.

Teşekkürler…

https://www.google.com/search?q=opera

Vivaldi & Brave kullanıyorum, özellikle Brave herkese tavsiye ederim.

@yazilimtek braveyi nasıl yükleyebiliriz indirdiğiniz linki ve kurulum talimatını bizimle paylaşabilir misiniz.
Teşekkürler…

1 Beğeni

Abdurrahman, Brave Pardus yazılım merkezinde var?

Yani en son baktığımda vardı.

2 Beğeni

@shampuan teşekkür ederim synaptic paket yöneticisinden bakarım…

1 Beğeni

Synaptic debian deposuna açılıyor diye biliyorum, öyleyse orada yoktur. Pardus yazılım merkezine girmelisin.

1 Beğeni

@shampuan synaptic paket yöneticisinden aradım vardı kurdum.
teşekkürler…

1 Beğeni

Operayı kurduktan sonra söylenen yönergelere yapınca gizli opera dosyasında ayrı klasör açıyor ve kaldırdığınızda sonradan açılan klasör kaldırılamıyor parça kalıyor, tekrar kurmaya çalışınca kuruldu diyor ancak açılmıyor. Çözümü ise rot ile tüm klasörlerde opera bağlantılarını silerek yeniden kurmak.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.