İşlemi geri alma (undo) kısayol tuşu?

Merhaba,
terminal komutlarıyla uğraşmaktan çok basit bir şeyi atladığımı fark ettim. Grafik arayüzde yapılan işlemi geri alma (undo) kısayol tuşunu bulamadım bir türlü. Hani şu Windows’ta Ctrl +Z ile yapılanı geri alma işlemini kastediyorum.
Bilgisi olan var mıdır?
(Pardus 17.5 XFCE kullanıyorum)
Selamlar,

3 Beğeni

Dosya sisteminde klasörler arasında dolaşırken “geri al” ihtiyacı doğuyor. Ancak böyle bir buton yok veya ben bulamadım. Sanırım siz de aynı şeyi söylüyorsunuz.

1 Beğeni

Hayır, söylemek istediğim bu değil. Örneğin, bir klasörün adını değiştirdiniz hemen sonrasında da tekrar eski haline getirmek istediniz. Bu durumda Windows’ta CTRL + Z (undo) yaptığınızda tekrardan bir önceki adıma yani klasörün adının ilk haline dönülür. Bu işlemin Pardus’taki karşılığı olan kısayol tuşunu soruyorum.

Sizin söylediğiniz farklı, klasörler arasında dolaşırken tekrardan bir üst konuma geri dönmek için klavyeden BACKSPACE tuşu işinizi görür.
Teşekkürler,

1 Beğeni

Bu yabancı forumda Thunar’da geri alma özelliğinin olmadığı söylenmiş. Nautilus yükleyerek kullanabilirsiniz diyor.

https://forum.xfce.org/viewtopic.php?id=8672

1 Beğeni

Evet maalesef durum öyle gözüküyor. Bu temel işlemin varsayılan olarak bulunmaması büyük eksiklik.
İlginiz için teşekkür ediyorum.

Araç çubuğundan ileri geri ok tuşları sorunu çözüldü.

Görünüm
Yer seçici
Araç çubuğu tarzı
işaretlerenerek ileri geri tuşlara erişebiliyorsunuz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.