Java sıkıntıları

Merhaba, Pardus 19a Minecraft için Java yüklemeye çalışıyorum ama TL launcher kurulum sırasında Javanın eski sürümü yüklü olduğundan dolayı çalışmadığını rapor ediyor.
Java yüklerken son sürümünü indirmiştim ama galiba konsolda sudo komutunu kullandığımda eski sürümü yükledi.
Bende Java paket kurucuyu indirmeye çalıştım. Ama ondada ne Pardus mağzada yada yazılım merkezinde Java var. İnternet sitesinden indirdim o linki, “bulunamıyor” diyo sadece. Bana çözüm sunabilirseniz çok mutlu olurum. Ya Java paket kurucuyu indireyim yada sileyim lütfen yardım edin

1 Beğeni

➤Sudo
Root yetkisi bulunmayan kullanıcılara tek seferlik root yetkisi verir ve istedikleri komutları çalıştıra bilirler
➤Alternatif çözüm
Yükle olan minecraft ve javayı kaldır (Bütün kalıntı dosyalarını silmeyi unutma)
Minecraft setup dosyasını baştan çalıştır zaten kurulum esnasında kurulması lazım eğer kurulmazsa sana minimum hangi sürüm java istediği uyarısı gelir onu yükle ve aç sorasında java update yap

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.