Kablolu internet bağlantım yok

Arkadaşlar merhaba. İlk kez bilgisayarıma Pardus yükledim yani bu konuda oldukça cahilim.
Benim sorunum evimde kablolu internet bağlantısı olmaması wifi adaptörü bilgisayar görmüyor. Başka bir bilgisayar ile gerekli driver veya dosyaları indirip Pardus olan bilgisayara yükleyebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.

lscpi ve lsusb çıktısını paylaşabilir misiniz?

Wifi işini çözebilmek için internet bağlantısına gerek vardır. Bunun için şöyle bir şey yapabilirsiniz:
Telefonunuzu şarj kablonuz vasıtasıyla bilgisayara bağlayın. Daha önce telefonunuzdan mobil verinizi paylaşmışsınızdır. Şimdi wifi olarak değil kablolu bir şekilde paylaşacağız internetinizi.
Ayarlar > Ağ ve İnternet > Mobil Erişim Noktası > USB Bağlantısını aktif hâle getirin.
Bu şekilde bilgisayarınıza internet gelmeli.
Ayarlardaki erişim noktası yolu farklılık gösterebilir, ayarlar bölümündeki arama kutucuğundan “hotspot” veya “erişim noktası” ifadeleriyle de bulabilirsiniz.

Bilgisayarınızın wifi sorunu için, uçbirim üzerinden lspci çıktısını buradan paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Teşekkürler arkadaşlar bilgisayar yanımda değil en kısa zamanda deneyip bilgi vereceğim

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.