Kablosuz ağları görüyor ama bağlanamıyor

Bu gün pardusu kurdum kablosuz ağların hepsini görüyor ama doğru şifreyi girmeme rağmen bağlanmıyor yardım eder misiniz

bende de aynı sorun vardı cuneyt.ulusoy un verdiği bilgi ile yaptım
ilk olarak
synaptic paket yöneticisinden

network-manager
network-manager-gnome
paketlerini “TAMAMEN” kaldır ve pcyi resetle

bu arada da pc de internete hiçbir şekilde bağlanamayacağın icin ya başka pcden yada telefondan aşağıdaki inxi ve wicd dosyalarını indirip aşağıdaki yolu izleyin (ben telefondan indirip pc masa üzerine attım)

inxi
wicd
Linklerdeki dosyaları (inxi ve wicd) internet erişimi olan bir bilgisayardan indirerek, usb belleğe ya da Pardus’u açtığınızda erişim sağladığınız bir disk bölümüne kopyalayınız

1. inxi dosyası üzerinde sağ tuşa basarak > buraya ayıkla seçiniz. Arşivden inxi dizini çıkacaktır, bu dizine girerek boşlukta farenizin sağ tuşuna basarak burada terminal aç seçiniz. ve açılan terminalde aşağıdaki komutları uygulayınız. (parolanız istenecektir, yazdığınız karakterler ekranda görüntülenmeyecektir, yazıp Enter tuşuna basınız)

sudo dpkg -i *.deb
sudo dpkg -i gawk_1%3a4.1.4+dfsg-1_amd64.deb
sudo dpkg -i inxi_2.3.5-1_all.deb

2. wicd dosyası üzerinde sağ tuşa basarak > buraya ayıkla seçiniz. Arşivden çıkan wicd dizinine giriniz. Boşlukta farenizin sağ tuşuna basarak Burada terminal aç seçiniz. Ve açılan terminalde aşağıdaki komutu uygulayınız;

sudo dpkg -i *.deb

Sisteminizi yeniden başlatınız

1. Ekranın sağ alt kısmındaki wicd bağlantı simgesinden bağlantı ayarlarınızı kaydederek bağlantıyı sağlayınız.
3 Beğeni

Çok teşekkür ederim, benimde aynı sorunum vardı, tarifleriniz doğrultusunda işlem yaptım, sorunum çözüldü.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.