Kablosuz WiFi s

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bluetooth sıkıntısı vardı.
Bende synaptic paket yöneticisini açtım ve aramada blue yazdım, aramada çıkan işaretli aygıtları tamamen kaldırmak için işaretleye bastım ve kaldırdım. Kablosuz WiFi ve bluetooth kaldırıldı. Tekrar bunları nasıl kurabilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz.

Teşekkürler…

Synaptic menüsünden gelip Dosya → Geçmiş yoluyla gelip kaldırdığınız paketleri tespit edip sonra kurulum için işaretleyip kurabilirsiniz.

1 Beğeni

@yakusha kablolu da İnternete bağlanamıyorum. Bunları
synaptic paket yöneticisi işaretlersem dahi kurmam için İnternet gerekecek. Linux için driver olsa flaş belleğime
atar ordan da Pardus a ve komut satırından yüklerdim.
Ben aradım driverini bulamadım lütfen yardımcı olabilir misiniz

Teşekkürler…

Tam olarak kaldırdığınız paketlerin listesini paylaşır mısınız? O liste olmadan hangi paketlere ihtiyacınız var tam olarak bilmek mümkün değil.

@yakusha o liste bunlar:

Bağımlılıkların ne kadarını silindiğini bilmek imkanı yok fakat şu adreste biraz malzeme çıkabilir.

http://depo.pardus.org.tr/pardus/pool/main/

Network Manager için adreste önce n harfine sonrasında network-manager klasörüne gitmek gerekir.

En son işletim sisteminin mimarisine uygun paketi indirmek gerekir. Örneğin 64 bit İntel/AMD için

http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/n/network-manager/network-manager_1.40.4-1_amd64.deb

Kolay gelsin. Her şey birbirine girmişse dosyalarınızı yedek alıp yeniden kurulum da yapabilirsiniz.

@yakusha laptopumda Windows 7 de var ve Pardus bir de ortak dosya alanı var. Tekrardan kurulum yaparsam Windows un silinme riski var.
Bu iki işletim sistemini bir akrabam kurdu bana.
Ortak alana ve Windows’u silmeden nasıl kurulum yapabilirim.
Yardımcı olabilir misiniz.

Teşekkürler…

Disks yazılımını çalıştırın ve pardusun hangi partisyona kurulduğunu tespit edin. Örneğin sda2 gibi bir yere kurulmuş olabilir. Öyleyse kurulumda burayı gösterterek kurun. Windows zarar görmeyecektir. Bundan sonrası becerinize bakıyor. Kurulum esnasında aynen windows kurulumundaki gibi disk bölümlerini düzenleyebileceğiniz bir aşama var, oradan yapacaksınız. Dikkatli olun.

@yakusha Pardusu yeniden kurdum. Gönderdiğiniz depo paketlerinde İnternet yazılımı yoktu.

Bu konu son yanıttan 10 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.