Kalıp dosyası yazıcı program

Merhaba arkadaşlar, erkenden denemek ve geri bildirimde bulunmak isteyenler için konuyu açtım, şuan beta sürümünde ve çevirilere takılmayınız.

Geri bildirimler için şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü_2017-12-27_14-21-50
Ekran görüntüsü_2017-12-27_14-22-07
Ekran görüntüsü_2017-12-27_14-24-09
Ekran görüntüsü_2017-12-27_14-22-31

7 Beğeni

Merhaba;
Derlememiz mi gerekiyor?
Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba, evet hocam direk source code u paylaştım, Pardus 17 üzerinde derleyecekseniz gerekli development paketleri şunlar

sudo apt install qt5-default build-essential qml-module-qtquick* qml-module-qt-labs-* qtdeclarative5-dev libudev-dev

sonra source un içine girip sırası ile

mkdir build
cd build
export QT_SELECT=qt5
qmake ../
make
gksudo ./piw

Ha yok bunlar bana karmaşık geliyor derseniz eninde sonunda bitmiş hali repodan yüklenebilir hale gelicek ve rahatlıkla kullanabileceksiniz. Bu erkenden geribildirim toplamak için açmış olduğum bir konu.

Selamlar.

1 Beğeni

Merhaba;
make komutundan sonra aşağıdaki hatayı veriyor.

Selamlar.

1 Beğeni

Yazmayı unutmuşum bir de

sudo apt install libudev-dev

Kusura bakmayın, yoğunluktan.

1 Beğeni

Teşekkürler şimdi derlendi.
Ve çalıştı.
Selamlar.

1 Beğeni

Windows ta da çalışıyor …

2 Beğeni

İnşaallah PARDUS 2018 de uygulamaya konur.Bundan sonra Pardus çoklu USB yazıcı pardus’a özgü olmalı debianın yaptığı çoklu yazıcı değil.Şimdiden teşekkürler.

1 Beğeni

Son halini almak üzere, istek ve önerilerinizi GitHub dan issue açarak yapabilirsiniz.

Teşekkürler.

2 Beğeni

qmake …/
Cannot read /home/ahmet/Downloads/pardus-imagewriter-master/src: file to open is a directory
Error processing project file: …/
yazınca böyle oldu ama nasıl düzeltirim

1 Beğeni

3 nokta koymuşsunuz 2 nokta olarak yazın qmake ../

2 Beğeni

Hocam mac de bile çalışıyor, adımları yanlış yapmış olabilirsiniz. README koyucam birazdan source code a Pardus repolarına Yılbaşından sonra girmiş olur.

3 Beğeni

Yukarıdaki adımları kopyala yaıştır yaparak sıra sıra yaptım hata verdi nasıl düzeltebilirim.

1 Beğeni

İçindeki readme ye göre yapınca kurdum ancak şu an nasıl çalıştırıcamı bilmiyorum gksudo ./piw yazınca açılmadı

1 Beğeni

Hocam siz paketi bekleyin olmassa adımları yaptım olmadı diyosunuz, yılbaşından sorna resmi depoda olur.

Selamlar.

1 Beğeni

Tamamdır Saolun Kolay Gelsin

1 Beğeni

Yunus Emre Bey en iyisi OCAK 2018 de Pardus 'a ekleyin.Ayrıca da Source vb.yere yüklersiniz
Bu yaptığınız PARDUS için bir sembol olur.

1 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar.
Yunus Emre Hocam bu yazılımı deb paketini nasıl çevirebiliriz.
http://idroot.net/tutorials/create-ubuntu-deb-package-source-code-tar-gz-tgz/
Buraya baktım checkinstall den bahsediyor. Muhtemelen bir sh scripti.

Yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar.

Kaynak kodun da debian branch i var oradan yararlanarak üretebilirsiniz, ben şimdi Pardus repolarına ittiricem son halini. Öğlen olmadan siz de yükleyebilir hale gelirsiniz.

Pardus Resmi Paket deposundan artık indirilip güvenle kullanılabilir hale getirilmiştir. Github dan geri bildirimlerinizi veya isteklerinizi issue olarak açmayı unutmayın. Emeği geçen herkese teşekkürler.

1 2

3 4

sudo apt install pardus-imagewriter

3 Beğeni