Kamu da Pardus'a geçilsin

Milli güvenliğimizde olası açıkları ve
milyonlarca dolar paranın boşa gitmesini önlemek için,
kamu’da Linux Pardus’a kullanılması uzmanlarca öneriliyor.
kaynak ; Aydınlık gazetesi 19.08.2018

makale ; ABD’li windows’u değil, Linux Pardus kullanmalıyız .

3 Beğeni

Sadece Kamu geçmesin. Tüm Türkiye geçsin. Bilgisayar kullanıcılarının %80 i Chrome ile Facebook a girmekten başka bir şey yapmıyor ki… (Chrome ye şifresini kaydetmiş, şifresini de hatırlamıyor mecburen Chrome den giriyor.) Geri kalan %10 oyun oynuyor, kalanı da iş dünyası (kamu) diyebiliriz. (Rakamları salladım, farklı olabilir.)

Daha önce Bimer den uzun uzun yazılar yazdım, Pardus’a desteğin az olduğunu, İnsanların Pardus için teşvik edilmesi gerektiği… Öyle de olmalı; ne bileyim bunun için fazladan kota hediye edilebilir yada başka şeyler olabilir.

Bunun için devletimizin insanları teşvik etmesi lazım, hiç bir şey yapamazsanız Sn. Tayyip Erdoğan çıksın desin ki milli sistemimizi kullanın… (amacım siyaseti katmak değil, yanlış anlaşılmasın.)

Ortada teşvik yok, girişim yok, yatırım yok bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar insan nefes almadan bir şeyler yapmaya çalışıyor. Onlar da önceliğimiz kamu son kullanıcı değil diyor. Adam belediye de Pardus kullanıyor evde kırılmış Windows… Böyle olunca sorunlar çözülmüyor, çözülemiyor.

Pardus hakkındaki eleştiriler isimli bir konu vardı, uzun uzun… Yorumları da kendisinden uzun… Ne demek istediğimi onu incelerseniz anlayabilirsiniz.

Velhasıl Uzmanların önermesi yetmiyor. İcraat lazım… Uzmanlar uzun zamandır öneriyor bir değişiklik olmadı hiç…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.