Karekod programı

selamün aleyküm
pardüste kullanabileceğimiz karekod hazırlama ve okutma programı var mı varsa mağazadakilerden hangisidir?

https://launchpad.net/qr-code-creator/trunk/1.0/+download/qr-code-creator_1.0_all.deb dosyayı indirerek indirdiğiniz dizinde terminal açın.

sudo dpkg -i qr-code-creator_1.0_all.deb
sudo apt -f install
qr-code-creator

Ayrıca

qrencode -o qr.png 'kodu olacak veri' 
3 Beğeni

teşekkürler kaan bey ilginiz için
indirdim yalnız dizinde terminal açmak nasıl oluyor eksikliğimi mazur görün yeni öğreniyorum aslında debian paket kurucu programdan kuracaktım da bu yazdıklarınızı öğrenmek istiyorum

İndirdiğiniz dizine giriş yapın ve pencerenin içinde boş bir yerde sağ tıklayın ve Burada Terminal Aç seçeneğini seçin.

1 Beğeni

çok teşekkürler kaan bey halloldu sayenizde heybeye bişey daha koyduk. sudo ile başlayan bu kod komutlara nereden ulaşabiliriz güvenli ve basit bir yer var mı en çok kullanılanlar tarzında

Komutları öğrenebileceğiniz bir kitap: LPI Sertifikasyon Kitabı

1 Beğeni

kaan bey qr code creator programı açılmıyor sorunsuz kurulduğunu sanmıştım ama sorun var

Terminalden qr-code-creator komutu ile açmayı deneyiniz.

import error diyor no module named gtk diyor

En son yaptığınız işlemler nelerdir?

qr-code-creator
Traceback (most recent call last):
File “/usr/bin/qr-code-creator”, line 26, in
import gtk
ImportError: No module named gtk

sudo apt install python-gtk2 komutunu çalıştırıp deneyiniz.

tamamdır açıldı ama yalnızca adı(qr code creator) ve pixel boyutu çıkıyor ve resmi çıkıyor oluşturma gibi seçenekleri yok programda

Değerleri girdikçe otomatik kare kodu oluşturuyor. Kare koda basarsanız resim görüntüleyicisi ile açar.

pixel değeri girebiliyorum sadece o da büyütüp küçültüyor oluşturma yok resme basınca görüntülüyor doğru

Görüntüledikten sonra, açılan programın Dosya - Kaydet seçeneği ile kaydedebilirsiniz.

2 Beğeni

çok teşekkürler
çıkan karekodu text not defterine kaydetmek istedim kopyala dedim ama text not defterine yapıştırılmıyor yapıştır seçeneği donuk ama librewriter a yapıştırılıyor.

Not defteri içeriğine resim dosyalarını yapıştıramazsınız.

1 Beğeni

öylemi tamam teşekkürler sizi meşgul ettim

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.