Kazam uygulamasi

Merhaba,
Kazam uygulamasi sistemi (XFCE) Pardus 21.1 e upgrade ettikten sonra calismiyor. Terminalde denedigimde

WARNING Kazam - Failed to correctly detect operating system.

** (kazam:4093): WARNING **: 14:30:16.032: Failed to load shared library ‘libappindicator3.so.1’ referenced by the typelib: libappindicator3.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
Traceback (most recent call last):
File “/usr/bin/kazam”, line 149, in
app = KazamApp(datadir, dist, args.debug, args.test, args.nosound, args.silent)
File “/usr/lib/python3/dist-packages/kazam/app.py”, line 126, in init
self.indicator = KazamIndicator(prefs.silent)
File “/usr/lib/python3/dist-packages/kazam/frontend/indicator.py”, line 159, in init
self.indicator = AppIndicator3.Indicator.new(“kazam”,
gi.repository.GLib.Error: g-invoke-error-quark: Could not locate app_indicator_new: libappindicator3.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory (1)

seklinde hata mesaji veriyor. Hatayi gidermek icin yardimci olabilirseniz sevinirim. Tesekkürler

1 Beğeni

kazamı önce apt-get purge kazam ile kaldırın devamında apt-get install kazam diyip yeniden kurun sorun çözülmez ise yeniden yazınız.

1 Beğeni

Merhaba,
denedim ama maalesef sorun ayni. Yukardaki hata mesajini veriyor yine, calismiyor.

Bağımlılık hatasına benziyor. “apt-purge” ile programı kaldırın ve tekrardan kurun. “apt --fix-broken install” komutunu çalıştırdıktan sonra “apt install -f” komutu ile bağımlılıkları indirin.

1 Beğeni

apt autoremove yaptim, gereksiz paketleri kaldirdi. Sonra sizin önerilerinizi denedim, simdi calisiyor. Tesekkürler.

Bu konu son yanıttan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni yanıt girilmesine izin verilmiyor.