KDE masaüstü kurulumu

apt install kubuntu-desktop
komutuna böle bi hata alıyorum
Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

Pardus için;

Hataya göre açık ya da arka planda çalışan paket yöneticisi mevcut. Diğer paket yükleme programlarını kapatarak tekrar deneyiniz.

2 Beğeni

sanırım paket güncelleyicisi çalışıyordu o sıra

1 Beğeni

kurulumu yaptım fakat nerden değiştiriceğimi bulamadım masaüstü ortamını nerden değiştirebilirim
mint 18.x sürümünü kullanıyorum
kubuntu-desktop is already the newest version (1.370).
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 4 not upgraded.
birde çoklu masaüstü destekleniyor
peki aynı anda yada oturum açmada seçebiliceğimiz şekilde hem kde hem mate kullanabilirmiyim ?
örneğin resimdeki gibi bir panel oluşturup ordan hangı masaüstü ortamına geçmek istiyorsma ona geçmem mümkünmüdür yoksa sadece açılıştamı seçebilirim ve nasıl ayarlamalar yapmam gerekir ?

Kullanıcı adı ve şifre girdiğin sırada sağ üstte bir daire içinde işaret “tr_utf” yazan kısmın hemen solunda olacak oraya tıklayınca ortamları görmen gerekiyor

1 Beğeni

teşekkürler
plasma masa üstünde 2 sorun yaşadım biris touchpad de tıklama yapmıyor sadece butonlarlar tıklama yapabılıyorum direk touchpad üzerinde tıklamıyor ?
birde topta baktığımda 8 gb ram in 2 gb si kullanımda gözüküyor bu kadar yüksek olması boştamı arka planda çalışan başka bir şeyde yoktu

Tıklama ile ilgili Pardus 17.0 touchpad sorunu linkine bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.