KDECONNECT yüklemeye çalıştığımda aldığım hata

Daha önce bilgisayarıma kde masaüstü yükleyip kaldırdım şu an sadece kde masaüstü ortamı ile gelen herhangi bir program örneğin kdeconnect vs. yüklemeye çalıştığımda synaptic ve konsolda aşağıdaki hataları alıyorum internette bir çözüm bulamadım. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?

Hocam uçbirimden sudo apt-get -f install komutunu deneyebilir misiniz?

Denedim hocam bunu ve bunun gibi birçok ilk anda yapılabilecek şeyleri denedim malesef olmuyor ?

Ali hocam flatpak depolarında kdeconnect var istersen oradan yükleme yapabilirsin, ben daha sonra flatpak ile nasıl yükleneceğini bilgisayarda deneyip formda yazacağım. flatpak de bağımlık sorunu yaşamasınız.
https://flathub.org/apps/details/com.github.bajoja.indicator-kdeconnect

tmm bunu denerim ama böyle bir sorunu neden yaşıyorum ve nasıl düzeltirim o da önemli.

ali hocam anladığım kadarıyla diyor ki siz kdeconnect kuracaksını ama bu bağımlığın üst versiyonu gerekiyor ben bunu bulamadım bu yüzden de yükleme yapamıyorum. bide bağımlık ağacını kuramayı bir şekide kuradmadığını söylüyor.

1 Beğeni

Çözüm ne olabilir peki :slight_smile:

ali hocam ben şimdi denedim, bende sorun olmadı size önerin
sudo apt update ; sudo apt install -f komutlarını deneyim, sonra yüklemeyi deneyiniz.
bide synaptic package acıken terminalden yükleme yapıncada hata verebilir.

bunları denedim hocam çözüm değil başka bir problem var.
synaptic ile terminali program yüklemek için aynı anda kullanmadım.

ali hocam bide bu komutlara bakarmısınız
sudo apt-get update
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get clean
sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get update

Malesef sorun devam ediyor.

Başka bir uygulamayı yükleyebiliyorum. sadece kde uygulamalarını yüklemeye çalıştığımda hata alıyorum.

Hocam Kde yi resmi depodan kurmadınız sanırım, paketlerde uyum sorunu var yanlış anlamadıysam.

Resmi depodan kurup daha sonra forumda anlatıldığı gibi yükseltme yapmıştım.

Hocam anlatımın yapıldığı gönderiyi ekler misiniz cevap olarak ben bulamadım da.

Hocam o zaman Debian -- Details of package kdeconnect in stretch bu adresten aşağıda amd64 olanı indirip gdebi ile kurmayı deneyiniz. Bağımlılık hatası verirse hangi bağımlılığı istediğine bakın verdiğim linkte bağlı paketler arasından kontrol edin onu da indirip kurduktan sonra kdeconnect paketini tekrar kurmayı deneyin.

Selamün Aleyküm

Bu konudaki işlemleri uygulayarak depo adreslerini düzeltiniz.

Hocam denedim kurulmuyor bağımlılık hatası veriyor bağlı paketi indirip kurmaya çalışıyorum onunda bağlı olduğu eksik paketler çıkıyor baya dallanıyor aşağıya doğru.

Depolarda sorun yok kemal hocam kde ile bağlantılı programlar hariç hepsini kurabiliyorum sadece kde ile ilgili programlarda hata alıyorum.

kdeconnect ile ilgili olarak bende de sorun meydana gelmişti.
Bunu gidermek için geçici olarak source.list e debian depo adreslerini ekledim. (testing olan sorun olabilir diye stable olanını) sonrasında sistemi update edip (apt-get upgrade yapmadan ) sadece istediğim kdeconnect uygulamasının kurulumunu yaptım. sorunsuz kuruldu. daha sonra source.list dosyasını eski haline aldım.

unutur upgrade yaparsam sistem debian a dönüşmesin diye . bu şekilde sorunsuz oldu.
hatta kurulum veya uyum sorunu olabilir diye önceki Parduslarda hazır geldiğini hatırladığım ve işe yarar gördüğüm kde ile kullanılan yakuake ve konsole uygulamalarını da bu yöntemle kurdum.
tavsiye ederim.
iyi forumlar.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.